"]
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

"]

بانک مرکزی ژاپن توسعه ارز دیجیتال ین را منوط به اجماع نظر افکار عمومی شهروندان این کشور دانست

کازوشیگی کامیاما، رئیس بانک مرکزی ژاپن در تازه تریم مصاحبه خود اعلام کرده است توسعه و صدور رسمی ارز دیجیتال ین تنها به اجماع نظر افکار عمومی شهروندان این کشور بستگی دارد. کامیاما ضمن اشاره به نقش بی بدیل یکپارچگی نظام اقتصادی ژاپن در صورت صدور احتمالی ارز دیجیتال ین عنوان کرد، شهروندان در اجرای طرح صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور نقش بسزایی ایفا خواهند کرد.

بدون هم افزایی مردم با سیستم های مالی و بدون همراهی ایشان با نوآوری های نوظهور، صدور ارز دیجیتال امکان پذیر نخواهد بود

مقامات ارشد دولتی ژاپن اعتقاد دارند بدون هم افزایی مردم با سیستم های مالی و بدون همراهی ایشان با نوآوری های نوظهور، صدور ارز دیجیتال ین امکان پذیر نخواهد بود. کامیاما اعتقاد دارد بانک مرکزی ژاپن باید پیش از صدور ارز دیجیتال ین اطمینان حاصل کند که دارایی های دیجیتال تکمیل کننده پول های کاغذی و دیگر استحکامات سنتی نظام سرمایه داری خواهند بود.

ارزهای دیجیتال نباید تنها به ابزاری برای سیاست گذاری های پولی تبدیل شوند بلکه حیطه اثرگذاری دارایی های دیجیتال باید وسعت کل نظام های اقتصادی را در بر بگیرد

از جهت دیگر باید در نظر داشته باشیم که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باید اکوسیستم معاملاتی بانک های تجاری و دیگر نهادها و شرکت های مالی را تقویت کنند. بانک مرکزی ژاپن اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال نباید تنها به ابزاری برای سیاست گذاری های پولی تبدیل شوند بلکه حیطه اثرگذاری دارایی های دیجیتال باید وسعت کل نظام اقتصادی ژاپن را در بر بگیرد.

اهمیت فرامنطقه ای و فواید بی بدیل ارزهای دیجیتال، نظام حکومتی ژاپن را متقاعد ساخته تا صدور ارز دیجیتال ین را در دستور کار خود قرار دهد

اخیراً قانونگذاران ژاپنی، دولت این کشور را موظف کرده اند در راستای صدور ارز دیجیتال ین، مقدمات ویژه ای را تدارک ببیند. پس از اینکه چین به دستاوردهای بزرگی در زمینه صدور ارز دیجیتال یوان دست پیدا کرده است، دولت مردان و مقامات ارشد حکومتی ژاپن نیز برای حفظ یکپارچگی نظام اقتصادی خود، به سرعت در حال ایجاد پیش زمینه ها و زیرساخت های مناسب برای صدور ارز دیجیتال ین هستند. اهمیت فرامنطقه ای و فواید بی بدیل ارزهای دیجیتال، نظام حکومتی ژاپن را متقاعد ساخته تا صدور ارز دیجیتال ین را در دستور کار خود قرار دهد.

بانک مرکزی ژاپن اخیراً طی انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد این نهاد بانکداری با تمامی شرکت های خصوصی و نهادهای فناوری در راستای ارتقای زیرساخت های مالی این کشور هم افزایی و همکاری خواهد کرد. بانک مرکزی ژاپن در صدد است با پذیرش تکنولوژی ها و نوآوری های نوظهور، نه تنها صنعت مالی خود را مدرنیزه کرده و ارتقا دهد بلکه با پیشرفت های روز دنیا نیز خود را هماهنگ کند.

کشور چین در راستای کاهش وابستگی خود به ارز دلار در بازارهای جهانی، به زودی ارز دیجیتال یوان را در سطوح کلان ملی خود صادر خواهد کرد. اوایل ماه جاری بانک مرکزی چین اعلام کرد بیش از ۳ میلیون معامله به ارزش بالغ بر ۱.۱ میلیون یوان از طریق درگاه های پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین صورت گرفته است.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...