"]
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

"]

بانک مرکزی ژاپن: هیچ ارز دیجیتالی نمیتواند نظام اقتصادی جهان را تحت سلطه بگیرد

بنظر می رسد صدور احتمالی ارز دیجیتال یوان چندان مورد استقبال مقامات ارشد ژاپن قرار نگرفته است. هفته پیش کنجی اوکامورا، معاون وزیر اقتصاد ژاپن در مصاحبه خود ضمن انتقاد صریح از مقامات ارشد چین به دلیل صدور احتمالی ارز دیجیتال یوان از خطراتی که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین متوجه امنیت داخلی ژاپن می کند پرده برداشت. مقامات ارشد دولت ژاپن همواره نسبت به صدور ارز دیجیتال یوان توسط بانک مرکزی چین ابراز نگرانی کرده اند.

کازوشیگه کامیاما، رئیس بانک مرکزی ژاپن در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد هیچ ارز دیجیتالی نمی تواند به تنهایی نظام اقتصادی جهان را تحت سلطه بگیرد. کامیاما درباره صنعت امور مالی غیر متمرکز گفت کشورهای صنعتی تنها در صورت ارتقای سیستم های پرداخت مالی می توانند ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را صادر کنند.

کامیاما گفت بانک مرکزی ژاپن به دقت فعالیت دیگر بانک های مرکزی در سراسر جهان را رصد می کند و امیدوار است از دستاوردهای آنها در مسیر توسعه ارز دیجیتال و دیگر سیستم های امور مالی غیر متمرکز استفاده کند.

رئیس بانک مرکزی ژاپن در ادامه صحبت های خود درباره احتمال صدور ارز دیجیتال ین گفت این نهاد بانکی در تلاش است با بررسی چارچوب اجرایی و نظارتی و ابعاد فنی ارزهای دیجیتال در این مسیر قدم های حائز اهمیتی بردارد. مقامات ارشد ژاپن با ایجاد برخی محدودیت های قضایی در ارتباط با صدور ارز دیجیتال ین در تلاش هستند از خروج نقدینگی از بانک های تجاری این کشور جلوگیری کنند.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۸۰۶.۲۶
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۴.۵۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۱
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۴۳.۴۱

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...