ذخیره دارایی شهروندان در بانک های آمریکایی به صورت رمزارز

19

اداره کنترل ارز آمریکا اعلام کرد بانک های ایالتی این کشور می توانند دارایی شهروندان را به صورت رمزارزهای پایدار ذخیره و نگهداری کنند.

به گزارش سکه نیوز،استیبل کوین ها یا رمزارزهای پایدار نوعی از رمزارز هستند که توسط یک دارایی ارزشمند مانند پول فیات و یا طلا پشتیبانی می شوند. مثلاً کونوس یو یک استیبل کوین است که صد در صد توسط دلار امریکا پشتیبانی می شود. اداره کنترل ارز امریکا، از ارزهای پایدار پشتیبانی می کند و اعتقاد دارد که این ارزها باید با قوانین مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین حقوقی کشور منطبق باشند.

اداره کنترل ارز آمریکا تحت نظارت وزارت خزانه داری این کشور فعالیت می کند و اخیراً طی بیانیه ای حیطه فعالیت بانک ها برای صدور استیبل کوین ها را بررسی کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا معتقد است قوانین مرتبط با صدور رمزارزهای پایدار می تواند از حقوق مالی شهروندان در محیط های تجاری و معاملاتی محافظت کند.

اداره کنترل ارز آمریکا معتقد است فعالیت های تجاری مرتبط با استیبل کوین ها باید با قوانین مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین حقوقی و قضایی این کشور منطبق باشد. بانک های آمریکایی که دارایی شهروندان را به صورت استیبل کوین نگهداری می کنند باید پیوسته نسبت به ارزش دارایی پشتیبان رمزارزهای پایدار مطلع باشند.

بانک های آمریکایی تنها نهادهای مرکزی نیستند که تمایل خود را برای پشتیبانی از رمزارزها اعلام کرده اند، بلکه دیگر شرکت های خصوصی مانند پی پال و مستر کارت نیز در نظر دارند برای ارتقای زیرساخت های فنی خود از پلتفرم های خدمات رمزارز استفاده کنند. بسیاری از شرکت های اروپایی نیز برای کمک به تجار و خرده فروشان بازار سرمایه از درگاه های پرداخت رمزارز استفاده می کنند.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی