مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۷:۲۰:۱۸

بانک ها باید خود را برای صدور ارز دیجیتال آماده کنند

تیموسی لین، رئیس بانک مرکزی کانادا در تازه ترین مصاحبه خود با مطبوعات این کشور اعلام کرد در صورتی که لیبرا (رمزارز رسمی شرکت فیسبوک) توسط رهبران کشورهای بزرگ صنعتی جهان بلوکه شود، بانک های مرکزی باید هرچه سریع تر خود را برای صدور ارز دیجیتال آماده کنند.

لین در ادامه صحبت های خود به رمزارز لیبرا اشاره کرد و گفت ارز دیجیتال شرکت فیسبوک این توانایی را دارد تا در صورت صدور، امکان ایجاد یک سیستم فراگیر پرداخت بین المللی را فراهم کند. لین گفت بانک مرکزی کانادا در مسیر توسعه ارز دیجیتال قدم های حائز اهمیتی برداشته است.

طرح های “مشورت عمومی” نقش بسزایی در سنجش نگرش عموم مردم نسبت به صنعت امور مالی غیر متمرکز دارد

رئیس بانک مرکزی کانادا به نقش افکار عمومی جامعه در ایجاد و توسعه راهکارهای نوین مالی اشاره کرد و گفت بانک های مرکزی و نهادهای ارشد سیاسی باید با ارائه طرح های “مشورت عمومی” نسبت به چگونگی نگرش آحاد جامعه نسبت به سیستم های نوین مالی آگاهی بدست آورند.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا طی بیانیه ای اعلام کرده بود صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به دلیل رقابت شدید بین صرافی ها و بانک ها و همچنین چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات تجاری، می تواند برای نظام سرمایه داری سنتی خطرات جدی را بوجود آورد.

قوانین نظارتی و قضایی ویژه ای باید در ارتباط با چگونگی فعالیت نهادهای رمزارز تدوین و در مراجع عالی حقوقی کشورهای جهان به تصویب پارلمان ها و مجالس نمایندگان برسد

اخیراً سران ۲۰ کشور بزرگ صنعتی جهان طی انتشار یک بیانیه مشترک با صدور جهانی رمزارزهای پایدار مانند لیبرا مخالفت کردند. گروه موسوم به “هفت” (متشکل از وزرای اقتصاد ۷ کشور بزرگ صنعتی جهان) نیز ضمن ابراز نگرانی بابت صدور ارزهای دیجیتال عنوان کردند قوانین نظارتی و قضایی ویژه ای باید در ارتباط با چگونگی فعالیت نهادهای رمزارز تدوین و در مراجع عالی حقوقی کشورهای جهان به تصویب پارلمان ها و مجالس نمایندگان برسد.

قوانین قضایی باید در راستای توسعه سیستم های مالی و حمایت از حقوق شهروندان وضع و تدوین شوند

رئیس نهاد سیاست گذاری لیبرا نیز در مصاحبه خود اعلام کرد قوانین نباید فعالیت نهادهای نوین فناوری را با اختلال روبرو کند، بلکه باید با ایجاد یک هم افزایی بین نهادهای تجاری و مراجع قضایی، در راستای توسعه سیستم های مالی و حمایت از حقوق شهروندان وضع و تدوین شوند.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.