باور آرژانتینی ها به رمزارزها برای مقابله با تورم

38

تازه ترین نظرسنجی پایگاه پیکس فول نشان می دهد که بیش از ۷۰ درصد مردم آرژانتین اعتقاد دارند که رمزارزها و صنعت امور مالی غیر متمرکز موثرترین راه برای مقابله با تورم های کلان اقتصادی است.

به گزارش سکه نیوز، طبق آمارهای پژوهشی، پس از همه گیری ویروس کرونا، ثبت نام شهروندان آرژانتینی در درگاه های مالی رمزارز به دلیل بحران های اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا، نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
مردم آرژانتین اعتقاد دارند تنها راه مقابله با شرایط اقتصادی نه چندان مطلوب این کشور، نهادینه سازی گسترده درگاه های مالی مبادلات رمزارز است.
این نظرسنجی به صورت آنلاین برگزار شد و ۱۱۱۳ نفر با حدود سنی بین ۱۵ تا ۵۵ سال نیز در آن شرکت کردند. نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آرژانتینی به دلیل بحران های اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا مایل هستند در صنعت رمزارزها سرمایه گذاری کنند.
ثبت نام شهروندان آرژانتینی در درگاه های مالی رمزارز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
طبق آمارهای پژوهشی، پس از همه گیری ویروس کرونا، ثبت نام شهروندان آرژانتینی در درگاه های مالی رمزارز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
از بین شرکت کنندگان، ۷۰ درصد آنها اعلام کردند که حداقل یک بار در صنعت رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند و ۴۲ درصد آنها نیز تنها دلیل سرمایه گذاری در صنعت رمزارزها را حفاظت از ارزش دارایی های خود در برابر تورم عنوان کردند.
در این نظر سنجی ۵۰ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند به دلیل ارزش روزافزون رمزارزها در بازارهای جهانی اقدام به خرید آنها کرده اند، ۵۰ درصد نیز به دلیل پروتکل غیر متمرکز دارایی های دیجیتال به سمت سرمایه گذاری در این صنعت گرایش پیدا کرده اند. ۴۹ درصد شرکت کنندگان نیز اعتقاد داشتند رمزارزها در برابر سیاست های پولی دولت های مرکزی و سیستم های متمرکز بانکداری مقاوم هستند.
از میان شهروندان آرژانتینی که تا کنون در صنعت رمزارزها سرمایه گذاری نکرده اند ۳۰ درصد آنها اعلام کردند به دلیل دانش و اطلاعات کم درباره ارزهای دیجیتال و بیت کوین وارد حوزه دارایی های دیجیتال نشده اند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که اطلاعات کافی و آموزش در صنعت رمزارزها می تواند سرمایه های سرگردان کلانی را به حیطه دارایی های دیجیتال وارد کند.
منبع: blockchain.news

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی