یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

با ورود بازیگران جدید به صنعت رمزارزها، معادلات جغرافیای سیاسی تکنولوژی بلاک چین دستخوش تغییر خواهد شد

در سالیان اخیر بسیاری از کشورهای جهان با ارائه برخی طرح های تشویقی تلاش کرده اند استخراج کنندگان رمزارز را به سمت دروازه های مالی خود جذب کنند. ورود بازیگران جدید به صحنه صنعت رمزارزها باعث شده است معادلات جغرافیای سیاسی تکنولوژی بلاک چین نیز دستخوش تغییر شود. 

قدرت هش استخراج رمزارز

رویای رهبری جهان

در جهان کنونی با اینکه چین بالاترین قدرت هش استخراج رمزارز را در میان دیگر کشورهای جهان در اختیار دارد با این اوصاف چین تنها کشوری نیست که رویای رهبری این صنعت پر طرفدار را در ذهن می پروراند. بسیاری از کشورهای صنعتی بزرگ جهان در تلاش هستند با ایجاد یک فضای رقابتی سودآور، ارائه طرح های تشویقی، و هموار کردن مسیرهای حقوقی و قضایی، رهبری صنعت رمزارزها را در آینده در دست بگیرند. 

تاراس کولیک، نایب رئیس ارشد مرکز مطالعات توسعه صنعت بلاک چین در مصاحبه اخیر خود گفت تنوع در صنعت رمزارزها در سالیان اخیر و با استقبال سرمایه گذاران از درگاه های اقتصاد غیر متمرکز، به شدت افزایش پیدا کرده است. او گفت صنعت استخراج رمزارز تنها محدود به یک مرز جغرافیایی نیست و بسیاری از کشورهای در حال توسعه نیز در این زمینه حرفی برای گفتن دارند. 

تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین و ایجاد یک آرمان شهر مبتنی بر دموکراسی 

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها به دلیل ماهیت غیر متمرکز خود، در چرخه انحصارگرایی نهادهای دولتی گرفتار نمی شوند، به همین دلیل این تکنولوژی نوظهور به یک میزان در اختیار همگان قرار دارد و همه کشورها می توانند به صورت یکسان از مزایای گسترده این تکنولوژی برای ارتقای زیرساخت های رفاهی خود استفاده کنند. 

کشور چین به دلیل نیروی کار ارزان و پایین بودن هزینه های انرژی برق در فصول بارانی، به مرکز استخراج رمزارز در سطح بین الملل تبدیل شده است. اخیراً به دلیل دزدی های گسترده از مراکز انرژی برق در چین و همچنین کنترل سرمایه در این کشور پهناور، حزب کمونیست چین قوانین سفت و سختی در ارتباط با استخراج رمزارزها و فعالیت دیگر نهادهای مالی غیر متمرکز در این کشور وضع کرده است. بسیاری از متخصصان تکنولوژی اعتقاد دارند وضع قوانین قضایی در چین روز به روز شرایط عمومی شرکت های استخراج رمزارز در این کشور را پیچیده تر می کند. 

بیشتر بخوانید:

آزادی در انتهای یک دالان بی انتها؛ آیا بلاک چین می تواند پاسدار حریم

محیط های تجاری غیر متمرکز

آشفتگی در قوانین قضایی یک کشور می تواند محیط های تجاری غیر متمرکز را با خطر مواجه سازد 

کولیک معتقد است آشفتگی و سراسیمگی حقوقی در دستگاه قضایی هر کشور می تواند به از دست رفتن سرمایه های کلان در محیط تجاری یک کشور منتهی شود. در این شرایط شرکت های فناوری از ترس مواجهه با قوانین قضایی و درگیری با نظام حقوقی کشور میزبان سعی می کنند سرمایه خود را از محیط تجاری کشور مبدا خارج کنند.

حقوقی مرتبط با صنعت رمزارزها

ثبات در قوانین حقوقی مرتبط با صنعت رمزارزها نقش بسزایی در توسعه تکنولوژی بلاک چین ایفا خواهد کرد

تاراس کولیک اعتقاد دارد استخراج رمزارز به شدت به ثبات قضایی، حقوقی، سیاسی و مدنی کشورها متکی است. به دلیل اینکه فرایند استخراج رمزارز یک فرایند زمانبر است، ثبات در قوانین قضایی کشورها اهمیت دو چندانی پیدا می کند. 

کولیک در انتها به سیاست های نظارتی دولت های مرکزی اشاره کرد و گفت در کشورهایی نظیر ایران، ونزوئلا، قزاقستان، اوکراین و دیگر کشورهای در حال توسعه، دولت های مرکزی با اتخاذ قوانین قضایی منعطف در نظر دارند فضای رقابتی در صنعت رمزارزها را افزایش دهند و از از مزایای حاصل از این صنعت سودآور در بازارهای تجاری خود استفاده کنند. او پیش بینی کرد سرمایه گذاران در آینده به سمت پروژه های کلان صنعت رمزارزها تمایل بیشتری پیدا خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.