بهای طلا در قله تاریخی /آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

62

اخیراً و طی همه گیری ویروس کرونا، بازارهای جهانی شاهد رشد بی سابقه قیمت طلا بوده است. طلا طی مدت کوتاهی به بالاترین نرخ خود در تاریخ رسیده است.

به گزارش سکه نیوز، طبق گزارش های آماری، قیمت هر انس طلا به ۲۰۰۰ دلار رسیده  که این بالاترین رقم ثبت شده برای این فلز گران بها است. اما به موازات افزایش قیمت طلا، بازارهای جهانی شاهد افت قیمت بیت کوین بوده است.

بسیاری از متخصصان طی هفته های گذشته اعلام کردند بهترین گزینه برای سرمایه گذاران طی کوتاه مدت، تبدیل پول به طلا خواهد بود و بهترین روش برای مقابله با نوسانات بازار ارز و افت و خیزهای سرمایه در بازارهای تجاری، تبدیل سرمایه به طلا و رمزارزهای پایدار است.

از طرفی برخی از متخصصان اعتقاد دارند که به زودی بیت کوین بر خلاف گذشته ارتباط خود را با بازارهای سنتی مانند بازار سهام و بازار طلا قطع خواهد کرد.
بیت کوین و طلا هر دو به عنوان گزینه ای برای مقابله با رشد افسارگسیخته تورم و کاهش روزافزون ارزش دارایی های مالی شناخته می شوند. بسیاری اعتقاد دارند به دلیل انتخابات پیش روی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و نامشخص بودن نتایج، نوسانات بازار سرمایه شدت خواهد گرفت.
بسیاری از متخصصان اقتصادی اعتقاد دارند بهترین روش برای مقابله با نوسانات بازار ارز و افت و خیزهای سرمایه در بازارهای تجاری، تبدیل سرمایه به طلا و رمزارزهای پایدار است.

اخیراً و پس از نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، تراز مالی بازار سهام وال استریت نیز با افت نسبی در شاخص های پولی خود روبرو شد. با توجه به نرخ پایین سود بین بانکی در نظام های سرمایه داری غرب، تنها راه مقابله با افت ارزش سرمایه طی بلند مدت، تبدیل آن به طلا و رمزارزهای پایدار خواهد بود.
تحلیلگران وال استریت اعتقاد دارند سخنرانی های ترامپ و بایدن در هفته های پیش رو می تواند تغییرات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی زیادی را بوجود آورد.
ویلی وو تحلیلگر ارشد تکنولوژی بلاک چین اعتقاد دارد بیت کوین به زودی ارتباط خود را با بازارهای سنتی مانند بازار سهام و بازار طلا قطع خواهد کرد و  اعتقاد دارد در گذشته ما شاهد یک رابطه دوسویه بین قیمت بیت کوین و تراز مالی و شاخص های پولی بازارهای سنتی مانند بازار سهام بوده ایم، اما این معادله در آینده به گونه ای دیگر بازنویسی خواهد شد.

وو همچنین معتقد است چنانچه بازار سهام با افت شدید شاخص ها روبرو شود، می توان امیدوار بود که ارتباط تنگاتنگ بین بیت کوین و بازار سهام نیز به ناگهان شکسته شود.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی