مشاهده نسخه اصلی
جمعه,۷ آذر ۱۳۹۹ ۲۳:۰۷:۰۵

تکلیف معاملات رمزارزها در هند چه میشود ؟!

در سال ۲۰۱۸ دولت هند با وضع قوانینی همانند حبس برای افرادی که مبادلات رمزارز را انجام میدهند، و مالیاتهای سنگین برای سرمایه گذاران بازارهای رمز ارز و صرافی های غیرمتمرکز، سعی کرد تمام فعالیت نهادهای غیر متمرکز و رمزارزها را محدود و یا حذف کند. اما با همه گیری جهانی بیماری کرونا و آسیب های شدید نظام سنتی اقتصادی، دولت هند متوجه شکاف های عمیق در سیستم متمرکز مالی شده و از درآمدهای کلان صنعت رمزارزها محروم شد. بنابراین سعی در برطرف کردن این شکافهای قانونی و هموار کردن مسیر برای فعالیت نهادهای معاملات رمزارز دارد.

دولت هند در اقدامی قابل توجه قصد دارد با صدور فرمان اجرایی هر گونه معامله رمزارز را در سراسر این کشور ممنوع اعلام کند. در سال ۲۰۱۸ نیز دولت هند تمامی موسسات و نهادهای تجاری و مالی را از ارائه خدمات مرتبط با رمزارزها محروم کرد اما دادگاه عالی این کشور حکم دولت هند را لغو کرد.

یک مقام عالی رتبه دولت هند معتقد است اگر دولت ها معاملات رمزارزها را ممنوع اعلام کنند، صنعت غیر متمرکز امور مالی و به ویژه درگاه های مبادلات رمزارز از وجهه قانونی خود ساقط می شوند. برای همین دولت هند در نظر دارد بدون آسیب وارد کردن به نهادهای تجاری و فناوری، با مصلحت اندیشی درباره آینده غول های تکنولوژی این کشور، درباره فعالیت مراکز رمزارز تصمیم گیری کند.

پارلمان هند قوانین جدیدی مرتبط با صنعت رمزارزها وضع خواهد کرد

دولت هند در نظر دارد با ایجاد برخی اصلاحات در متن قانون اساسی و ترمیم نواقص و شکاف های موجود در متمم های حقوقی و قضایی مرتبط با صنعت رمزارزها، لوایح جدیدی را برای قانونگذاری به پارلمان این کشور ارائه کند.

دادگاه عدالت اداری هند در سال جاری اعلام کرد مردم این اختیار را دارند تا با هم افزایی و ایجاد یک همبستگی عمومی، پایه های یک نظام اقتصادی غیر متمرکز را پی ریزی کنند و دولت ها نیز نمی توانند با سنگ اندازی بر سر راه تجارت آزاد جهانی، این مسیر را مسدود کنند.

صدور احکام سنگین حبس برای افرادی که به صورت غیر قانونی رمزارز معامله کنند

در سال ۲۰۱۷ دولت هند تصمیم گرفت به صورت جامع و با ارائه یک طرح پژوهشی، اکوسیستم رمزارزها را مورد مطالعه دقیق قرار دهد. در همین طرح پژوهشی بود که دولت هند در نهایت تصمیم گرفت فعالیت صرافی های رمزارز و به صورت کلی هر گونه معاملات مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع و غیر قانونی اعلام کند. دولت هند در سال ۲۰۱۸ با صدور حکم قطعی اعلام کرد افرادی که به صورت غیر قانونی رمزارز معامله کنند، تا ۱۰ سال زندانی می شوند.

وضع قوانین قضایی محدود کننده و بازدارنده در نظام های حقوقی، فعالیت صرافی های رمزارز را مختل می کند

در همین زمان بود که دولت هند حلقه های نظارتی خود بر نهادهای غیر متمرکز مالی را بیش از هر زمان دیگر تنگ تر کرد. اداره مالیات هند در سال ۲۰۱۸ فیش های مالیاتی بسیار بزرگی را برای ۵ هزار سرمایه گذار بازارهای رمزارز صادر کرد. دولت هند با صدور فرمان های مالیاتی بسیار سخت گیرانه، عملاً موانع بزرگی را پیش روی صرافی های رمزارز قرار می دهد و همین موضوع باعث شده است بسیاری از مراکز غیر متمرکز خدمات مالی فعالیت خود را در این کشور محدود کنند.

دولت هند با تصویب برخی قوانین دست و پا گیر و اعمال محدودیت های قانونی، از درآمدهای کلان صنعت رمزارزها محروم شده است. همه گیری جهانی ویروس کرونا نشان داد که نظام سنتی اقتصاد و امور مالی برای کارایی بیشتر به اصلاحات اساسی نیاز دارد. دولت هند در نظر دارد با ترمیم شکاف های قانونی مسیر را برای فعالیت نهادهای معاملات رمزارز هموار کند.

منبع:monycontrol.com

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...