مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۷:۵۷:۳۷

جزایر کایمن قوانین مرتبط با ارائه کنندگان خدمات ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

وزارت خدمات اقتصادی جزایر کایمن در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرده است قوانین اجرایی جدیدی را در ارتباط با ارائه کنندگان ارزهای دیجیتال وضع کرده است. به گفته این وزارتخانه، دولت جزایر کایمن با تدوین و وضع چارچوب اجرایی قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال، زمینه مناسبی را ایجاد کرده است تا شرکت های فناوری و شهروندان این کشور بتوانند به دور از نگرانی های حقوقی، در محیط تجاری این کشور فعالیت قانونی داشته باشند.

پایبندی نسبت به قوانین قضایی سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی در اولویت قرار دارد

اولین قدم نهادینه سازی ارزهای دیجیتال در محیط تجاری جزایر کایمن، پایبندی این کشور نسبت به قوانین قضایی مرتبط با سازمان مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی است.

به این ترتیب تمامی ارائه کنندگان خدمات ارزهای دیجیتال در محیط تجاری جزایر کایمن موظف هستند نوع فعالیت خود را به اطلاع مقامات ارشد مالی دولت این کشور برسانند. دولت جزایر کایمن استدلال می کند که قوانین سخت گیرانه آنها تنها در راستای اطمینان از جهت پایبندی شرکت های تجاری به استانداردهای بین المللی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی صورت می گیرد.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در حال بررسی قوانین اجرایی جزایر کایمن در زمینه مبارزه با پولشویی است و انتظار می رود تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱، جزایر کایمن نیز در ذیل حوزه نظارتی سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی قرار بگیرد.

ماه پیش جزایر کایمن از لیست سیاه فرار مالیاتی اتحادیه اروپا خارج شد. جزایر کایمن در نظر دارد با توسعه و نهادینه سازی گسترده ارزهای دیجیتال و صنعت امور مالی غیر متمرکز بتواند تصویر و وجهه عمومی خود را در بازارهای رقابتی بهبود بخشد.

منبع: کوین تلگراف.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.