حجم معاملات جهانی شبکه های همتا به همتا با سقوط بازار رمزارزها کاهش پیدا کرد

21

اخیراً بازار رمزارزها شاهد کاهش شدید قیمت ها بوده است و همین موضوع باعث شده حجم معاملات جهانی شبکه های همتا به همتا کاهش چشمگیری داشته باشد.

حجم معاملات شبکه های غیر متمرکز همتا به همتا در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۲ درصد کاهش یافت و از ۲۳ میلیون دلار به کمتر از ۱۳ میلیون دلار رسید.

منطقه آفریقا که پس از آمریکای شمالی در رده دوم بیشترین حجم معاملات شبکه های همتا به همتا در سال ۲۰۲۰ قرار دارد نیز شاهد افت حجم معاملات مرتبط با شبکه های غیر متمرکز مالی خود بوده است. در آفریقا حجم معاملات شبکه های همتا به همتا بیش از ۳۲ درصد کاهش یافته و از ۱۲ میلیون دلار به کمتر از ۸ میلیون دلار رسیده است. فعالیت شبکه های همتا به همتا در کشور نیجریه که یکی از بزرگترین کشورهای آفریقایی در زمینه استفاده از شبکه های معاملات رمزارز است، بیش از ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است. حجم معاملات رمزارز در منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز ۲۵ درصد افت کرده است.

آمریکای لاتین تنها منطقه ای است که طی هفته های گذشته شاهد رشد معاملات در شبکه های همتا به همتای خود بوده است.

حجم معاملات مرتبط با صنعت رمزارزها در منطقه آمریکای لاتین با رشد ۱۱ درصدی به ۱۳ میلیون دلار رسیده است. کشور ونزوئلا با در اختیار داشتن ۴۳ درصد کل حجم معاملات شبکه های همتا به همتا، نقش بسزایی در افزایش شاخص کل حجم معاملات شبکه های رمزارز در منطقه آمریکای لاتین داشته است.

کلمبیا، پرو و شیلی هر کدام شاهد رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی در حجم معاملات بازارهای رمزارز خود بوده اند. شاخص کل حجم معاملات بازارهای رمزارز در مکزیک و برزیل نیز طی هفته گذشته کاهش پیدا کرده است.

در هفته گذشته بیش از ۴۸ میلیون دلار ارزش اسمی بیت کوین در بستر صرافی لوکال بیت کوینز مبادله شد. حجم معاملات رمزارز در بستر صرافی کوین بیس نیز طی هفته گذشته ۱.۷ میلیارد دلار اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی