مشاهده نسخه اصلی
جمعه,۷ آذر ۱۳۹۹ ۲۳:۱۰:۴۵

حجم معاملات جهانی شبکه های همتا به همتا با سقوط بازار رمزارزها کاهش پیدا کرد

اخیراً بازار رمزارزها شاهد کاهش شدید قیمت ها بوده است و همین موضوع باعث شده حجم معاملات جهانی شبکه های همتا به همتا کاهش چشمگیری داشته باشد.

حجم معاملات شبکه های غیر متمرکز همتا به همتا در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۲ درصد کاهش یافت و از ۲۳ میلیون دلار به کمتر از ۱۳ میلیون دلار رسید.

منطقه آفریقا که پس از آمریکای شمالی در رده دوم بیشترین حجم معاملات شبکه های همتا به همتا در سال ۲۰۲۰ قرار دارد نیز شاهد افت حجم معاملات مرتبط با شبکه های غیر متمرکز مالی خود بوده است. در آفریقا حجم معاملات شبکه های همتا به همتا بیش از ۳۲ درصد کاهش یافته و از ۱۲ میلیون دلار به کمتر از ۸ میلیون دلار رسیده است. فعالیت شبکه های همتا به همتا در کشور نیجریه که یکی از بزرگترین کشورهای آفریقایی در زمینه استفاده از شبکه های معاملات رمزارز است، بیش از ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است. حجم معاملات رمزارز در منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز ۲۵ درصد افت کرده است.

آمریکای لاتین تنها منطقه ای است که طی هفته های گذشته شاهد رشد معاملات در شبکه های همتا به همتای خود بوده است.

حجم معاملات مرتبط با صنعت رمزارزها در منطقه آمریکای لاتین با رشد ۱۱ درصدی به ۱۳ میلیون دلار رسیده است. کشور ونزوئلا با در اختیار داشتن ۴۳ درصد کل حجم معاملات شبکه های همتا به همتا، نقش بسزایی در افزایش شاخص کل حجم معاملات شبکه های رمزارز در منطقه آمریکای لاتین داشته است.

کلمبیا، پرو و شیلی هر کدام شاهد رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی در حجم معاملات بازارهای رمزارز خود بوده اند. شاخص کل حجم معاملات بازارهای رمزارز در مکزیک و برزیل نیز طی هفته گذشته کاهش پیدا کرده است.

در هفته گذشته بیش از ۴۸ میلیون دلار ارزش اسمی بیت کوین در بستر صرافی لوکال بیت کوینز مبادله شد. حجم معاملات رمزارز در بستر صرافی کوین بیس نیز طی هفته گذشته ۱.۷ میلیارد دلار اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.