یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰:۰۲

در نبود قوانین قضایی و علیرغم تحریم های گسترده، صنعت رمزارزها در کشور کوبا به سرعت رو به پیشرفت است

در کشور کوبا کماکان قوانین قضایی و حقوقی مشخصی در ارتباط با صنعت رمزارزها تدوین و تصویب نشده است. همین موضوع باعث شده است صنعت امور مالی غیر متمرکز در این کشور رشد چشمگیری داشته باشد.

شهروندان کوبایی برای حفظ ارزش دارایی خود و مقابله با آثار سوء اقتصادی ناشی از تورم و گرانی اجناس، به سمت درگاه های معاملات رمزارز سوق پیدا کرده اند

گزارش پایگاه های آمار و نظرسنجی در کوبا نشان می دهد، صرافی های داخلی این کشور طی ماه های گذشته نقدینگی گسترده ای را از طریق ارائه خدمات رمزارز دریافت کرده اند. پایگاه های ارائه خدمات رمزارز در کشور کوبا طی ماه های گذشته شاهد افزایش تعداد کاربران خود بوده اند. بسیاری از شهروندان کوبایی برای حفظ ارزش دارایی خود و مقابله با آثار سوء اقتصادی ناشی از تورم و گرانی اجناس، به سمت درگاه های معاملات رمزارز سوق پیدا کرده اند.

موضع دولت کوبا در ارتباط با صنعت رمزارزها

دولت کوبا موضع مشخصی در ارتباط با صنعت رمزارزها اتخاذ نکرده است. اگرچه دولت این کشور رمزارزها را به عنوان پول واقعی به رسمیت نمی شناسد اما اصراری هم برای غیر قانونی جلوه دادن صنعت رمزارزها ندارد. همین موضوع باعث شده است بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران کوبایی به سمت خرید و ذخیره سازی رمزارزها سوق پیدا کنند.

دولت کوبا بدون موضع گیری مشخص در ارتباط با فعالیت نهادهای رمزارز در نظر دارد از صنعت امور مالی غیر متمرکز برای دور زدن تحریم های آمریکا استفاده کند. در حال حاضر بسیاری از شرکت های رمزارز و نهادهای فعال در حیطه شبکه بلاک چین و صنعت امور مالی غیر متمرکز در کشور کوبا بدون هیچ چارچوب اجرایی و قوانین قضایی ناظر بر بازار سرمایه به فعالیت خود ادامه می دهند.

از طرف دیگر در کشور کوبا قوانین بازدارنده نیز به خوبی تعریف نشده اند. بنابراین حل اختلافات و منازعات مالی در حیطه صنعت امور مالی غیر متمرکز در کشور کوبا با چالش های بسیار جدی مواجه است.

تک نرخی کردن ارز رسمی و اصلاحات پولی، زمینه ساز رشد و توسعه تصاعدی صنعت رمزارزها در کشور کوبا شده است

بسیاری از ناظران سیاسی و اقتصاددانان اعتقاد دارند اصلاحات پولی دولت کوبا در راستای تک نرخی کردن ارز رسمی کشور، زمینه ساز رشد و توسعه تصاعدی صنعت رمزارزها شده است. تک نرخی کردن ارز رسمی کشور کوبا باعث شده است ارزش پول این کشور در برابر دلار به شدت کاهش پیدا کند.

بسیاری از مردم کوبا نیز برای حفظ حداقل ارزش دارایی های خود به سمت درگاه های غیر متمرکز معاملات رمزارز هجوم برده اند. کشور کوبا به دلیل تحریم های گسترده ایالات متحده آمریکا نمی تواند به درگاه های رسمی پرداخت بین المللی ماننده پی پال دسترسی داشته باشد. بسیاری از صرافی های بزرگ رمزارز نیز از ترس جریمه های سنگین مالی دولت آمریکا، خدمات خود را به شهروندان کوبایی ارائه نمی کنند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...