دستگیری دو هکر به اتهام سرقت رمزارز و باج خواهی سایبری در امریکا

213
دستگيري دو هكر به اتهام سرقت رمزارز و باج خواهي سايبري در امريكا

پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا در تازه ترین اقدام خود دو هکر مالزیایی را به اتهام خرابکاری و ایجاد اخلال در سیستم های امنیتی بیش از ۱۰۰ شرکت فناوری این کشور و باج خواهی سایبری و همکاری با دسته تبهکاران سایبری چین دستگیر کرده است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که حزب کمونیست چین به کشوری امن برای تبهکاران سایبری تبدیل شده است و با ایجاد یک لشکر سایبری در صدد است داده های محرمانه کشورهای بزرگ جهان را سرقت کند. علاوه بر امریکا، وزارت دفاع دولت استرالیا نیز ادعا دارد که هکرهای چینی با استفاده از باج افزارها و بدافزارهای سایبری به زیرساخت های امنیت ملی این کشور حمله کرده اند.

هکرهای مالزیایی

هکرهای مالزیایی

دو هکر مالزیایی، در مالزی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و در نهایت طی عملیات پلیس بین الملل آمریکا دستگیر شدند. گفته می شود این دو هکر مالزیایی با همکاری دسته تبهکاران سایبری چین در ارتباط بوده اند. طبق گزارش های رسمی و اتهام های وارده به این دو هکر، امکان دارد دادگاه فدرال تا بیش از ۷۷ سال حکم زندان برای آنها صادر کند.

این دو هکر مالزیایی به اتهام های دیگری نظیر سرقت رمزارزها، استخراج غیرقانونی رمزارز، پولشویی از طریق ایجاد شبکه ارتشا، سرقت داده های محرمانه و سپس مزایده غیر قانونی آنها در بستر شبکه های زیرزمینی و همکاری با سیستم های جاسوسی کشورهای معاند نیز تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

وزارت دفاع آمریکا نیز طی انتشار گزارش رسمی عنوان کرده است این دو هکر با همکاری دو تبهکار سایبری چینی پیش از این سابقه هک برخی از شرکت های بازی های کامپیوتری را نیز داشته اند.

پلیس فدرال آمریکا اخیراً ۷ تبهکار سایبری دیگر را به جرم ایجاد اختلال در سیستم های امنیتی شرکت های بزرگ تکنولوژی، دانشگاه ها، شرکت های بازی های کامپیوتری، دولت های خارجی، سیاستمداران حامی دموکراسی و فعالان حقوق بشر در هنگ کنگ، دستگیر کرده است.

حزب کمونیست چین به پناهگاهی امن برای تبهکاران سایبری تبدیل شده است

آمریکا مدعی است این دو هکر و تبهکار سایبری با وزارت امنیت ملی چین ارتباط نزدیکی دارند. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود به صراحت اعلام کرده است که حزب کمونیست چین به کشوری امن برای تبهکاران سایبری تبدیل شده است. این وزارت خانه ادعا می کند حزب مرکزی چین با ایجاد یک لشکر سایبری در صدد است داده های محرمانه کشورهای بزرگ جهان را سرقت کند.

پلیس فدرال آمریکا و وزارت دفاع این کشور تصریح کرده اند کشورهایی که از شیوه های رذیلانه سایبری برای سرقت اطلاعات محرمانه استفاده می کنند در نهایت باید پاسخگوی اعمال شریرانه خود در دادگاه های بین المللی باشند.

گروه هکرها چینی و مالزیایی به اتهام دسیسه چینی و توطئه علیه امنیت ملی آمریکا، نقض حقوق بشر، نقض قوانین مرتبط با مالکیت فکری آثار ارزشمند فناوری، ایجاد شبکه کلاهبرداری، و پولشویی و سرقت اطلاعات محرمانه شهروندان، در دادگاه فدرال محاکمه خواهند شد.

حزب کمونیست چین به پناهگاهی امن برای تبهکاران سایبری تبدیل شده است

آیا چین پشت حملات سایبری به زیرساخت های امنیتی استرالیا قرار دارد؟

آمریکا تنها کشوری نیست که انگشت اتهام حملات سایبری را به سمت حزب کمونیست چین نشانه گرفته است. مقامات ارشد وزارت دفاع استرالیا نیز طی گزارش اخیر خود عنوان کردند که هکرهای چینی با استفاده از باج افزارها و بدافزارهای سایبری به زیرساخت های امنیت ملی این کشور حمله کرده اند. دولت و مقامات ارشد آژانس های دولتی استرالیا نیز ضمن تایید گزارش وزارت دفاع این کشور، انگشت اتهام را به سمت حزب کمونیست چین نشانه رفتند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی