مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳:۲۴

دولت سوئیس قوانین جدیدی را در ارتباط با رمزارزها وضع خواهد کرد

وزارت اقتصاد سوئیس فرایند مشورت و بررسی ابعاد قضایی برای تدوین و وضع قوانین جدید در ارتباط با تکنولوژی دفتر کل توزیع شده را شروع کرده است. قرار است مجلس نمایندگان، احزاب سیاسی و و دیگر گروه ها و نهادهای فناوری سوئیس در این طرح مشورتی نظرات و پیشنهادات خود را به دولت فدرال این کشور اعلام کنند. این طرح بیش از سه ماه به طول خواهد کشید و برآورد می شود تا ۲ فوریه ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

دولت سوئیس در راستای سند چشم انداز اقتصادی خود تمایل زیادی به نهادینه سازی فناوری های نوظهور مانند بلاک چین و نوآوری های هوش مصنوعی نشان داده است. ماه گذشته دولت سوئیس برای هموار کردن و ایجاد پیش زمینه مناسب برای توسعه فناوری دفتر کل توزیع شده در زیرساخت های تجاری این کشور، بسیاری از متمم ها و لوایح قانونی و قضایی سوئیس را اصلاح کرد.

اصلاح قانون اساسی سوئیس، زمینه را برای توسعه رمزارزها فراهم خواهد کرد

به گفته متخصصان، اصلاح های ماه گذشته قانون اساسی سوئیس، چارچوب نظارتی مرتبط با صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین را به طرز چشمگیری توسعه داده است. اصلاح قوانین اساسی سوئیس به دولت این کشور کمک می کند تا اصول قضایی نوینی را در سطوح کلان تجاری تصویب کند. دولت سوئیس طی ابلاغ حکم اجرایی به شورای فدرال این کشور اعلام کرد قوانین جدید باید از ماه آگوست ۲۰۲۱ به صورت کامل اجرا شوند.

کشور سوئیس میزبان بیش از ۹۰۰ شرکت خارجی فعال در زمینه صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین است

قوانین قضایی سوئیس در ارتباط با رمزارزها باعث شده است بسیاری از شرکت های بزرگ تجاری و فناوری از سراسر جهان در این کشور سرمایه گذاری کنند. کشور سوئیس میزبان بیش از ۹۰۰ شرکت خارجی فعال در زمینه صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین است. این شرکت ها بیش از ۴۷۰۰ کارمند اجرایی را در حوزه های مختلف استخدام کرده اند.

دولت سوئیس امکاناتی را برای شهروندان خود فراهم کرده است تا مالیات خود را از طریق درگاه های غیر متمرکز و با استفاده از رمزارزها معتبر بین المللی پرداخت کنند. بانک های سوئیسی نیز در نظر دارند به زودی خدمات مرتبط با صنعت رمزارز خود را به صورت گسترده برای شهروندان این کشور راه اندازی کنند.

تکنولوژی بلاک چین در کشور سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای بزرگ جهان در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود. در سال ۲۰۱۸ سوئیس به عنوان بزرگترین کشور اروپایی در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین شناخته شد. پایگاه اتریوم نیز برای نخستین بار در این کشور راه اندازی شد. این پایگاه در جهان کنونی یکی از بزرگترین پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین است.

سیستم حقوقی شفاف، ثبات اقتصادی، و بهره مندی از زیرساخت های دیجیتالی مناسب، از جمله دلایلی ست که سوئیس را به یکی از بزرگترین قطب های نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین تبدیل کرده است.

سیستم حقوقی و قانونی سوئیس، باعث جذب بسیاری از صرافی های رمزارز شده است. نرخ مالیات شرکت ها در سوئیس در قیاس با دیگر کشورهای پیشرفته بسیار پایین تر است. این کشور همچنین مجهز به لابراتوارها و آزمایشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی گسترده درباره تکنولوژی بلاک چین است.

پارلمان سوئیس با وضع قوانین تجاری، بیت کوین را به عنوان یک ارز خارجی انتخاب کرد. همین امر باعث شد فعالیت های تجاری مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال در این کشور افزایش پیدا کند.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: