روسیه، اوکراین، و ونزوئلا؛ کشورهای پیشتاز در زمینه نهادینه سازی رمزارزها

33

طبق شاخص های جهانی، کشور اوکراین در سال ۲۰۲۰ در رده نخست کشورهای پیشتاز در زمینه نهادینه سازی رمزارزها قرار دارد. روسیه و ونزوئلا در این فهرست در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. این فهرست بر اساس ارزش کل معاملات صورت گرفته در بستر بلاک چین، قدرت خرید جامعه هدف، حجم معاملات صورت گرفته در بستر صرافی های غیر متمرکز، و تعداد کل سپرده گذاری های رمزارز مشخص شده است.

در این فهرست چین در رده چهارم قرار دارد. البته شاخص های آماری این فهرست بر اساس سرانه ملی کشورها مشخص شده است و کشور چین به دلیل جمعیت هدف بسیار بالا در این فهرست در رتبه پایین تری قرار دارد.

حجم معاملات همتا به همتا ممکن است ایجاد زیرساخت های فنی مبادلادت رمزارز نظیر صرافی های غیر متمرکز را نادیده بگیرد. همین موضوع باعث می شود در آمار نهایی، کفه ترازو به نفع کشورهای در حال توسعه سنگینی کند، در حالیکه کشورهای در حال توسعه از لحاظ نوع مبادلات صرفاً نوعی مصرف کننده در سطوح کلان تجاری محسوب می شوند.

در این گزارش ونزوئلا از لحاظ نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها به یک نمونه عالی در سطح جهانی تبدیل شده است. متخصصان تکنولوژی اعتقاد دارند با کاهش ارزش پول ملی ونزوئلا، این کشور به سمت استفاده از شبکه های مالی غیر متمرکز گرایش پیدا کرده است.

 ۱۰ کشور برتر در زمینه نهادینه سازی رمزارزها

اوکراین، روسیه، ونزوئلا، چین، کنیا، آمریکا، آفریقای جنوبی، نیجریه، کلمبیا و ویتنام، ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه نهادینه سازی رمزارزها هستند.

همانطور که مشاهده کردید در این فهرست ویتنام در رده دهم قرار دارد. پیش از این دولت ویتنام در تلاش بود استفاده از رمزارزها را در این کشور ممنوع اعلام کند اما اکنون در رده دهم قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی