سازمان بورس و اوراق بهادار مالزی از رمزارزها حمایت می کند

32

سازمان بورس و اوراق بهادار مالزی ضمن تمجید از ظرفیت های گسترده صنعت امور مالی غیر متمرکز اعلام کرد از نهادینه سازی رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در سیستم اقتصادی این کشور استقبال خواهد کرد.

دکتر داود باکار، مدیر ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار مالزی در مصاحبه اخیر خود به بررسی رمزارزها در صنعت امور مالی این کشور پرداخت و گفت دانش عمومی مردم نسبت به دارایی های دیجیتال باید ارتقا پیدا کند. او در ادامه عنوان کرد تنها ۲ درصد مردم مالزی نسبت به سرمایه گذاری در صنعت رمزارزها اطلاع دارند.

رمزارزها در سیستم قضایی مالزی بک دارایی قانونی محسوب می شوند

دکتر داود باکار گفت رمزارزها در سیستم قضایی مالزی یک دارایی قانونی محسوب می شوند و تبادل آنها در بازار سرمایه این کشور تنها در صورتی که توسط دارایی های ارزشمند مانند طلا و نقره پشتیبانی شوند بلامانع است.

رمزارزها و صنعت امور مالی غیر متمرکز می توانند ساختار بازار سرمایه کشور مالزی را متحول کنند

مدیرارشد سازمان بورس مالزی در ادامه گفت رمزارزها نیز مانند دیگر کالاها و یا بلیط های الکترونیک، نوعی دارایی ارزشمند محسوب می شوند. دکتر باکار اعتقاد دارد رمزارزها و صنعت امور مالی غیر متمرکز می توانند ساختار بازار سرمایه کشور مالزی را متحول کنند. او گفت دارایی های دیجیتال فرصت های سرمایه گذاری بزرگی را برای مردم مالزی ایجاد کرده است.

دکتر باکار در ادامه به بررسی نقش جهانی رمزارزها پرداخت و گفت تکنولوژی در زمان کنونی آن وارد چرخه استحاله و گذار به سمت دروازه های نوینی شده است. در مالزی رمزارزها و صنعت امور مالی غیر متمرکز و نهادینه سازی سازوکارهای فناوری های نوظهور موضوع تازه ای محسوب می شود. سه ماه پیش نمایندگان مجلس عوام مالزی، معاملات دارایی های دیجیتال را ذیل متمم های حقوق اسلامی، قانونی اعلام  کردند.

منبع: blockchain.news

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی