فیسبوک برای کاربران پیام رسان واتس اپ رمزارز پایدار صادر می کند

51

شرکت فیسبوک در نظر دارد برای کاربران پیام رسان واتس اپ، رمزارز پایدار ویژه ای را طراحی و صادر کند. قرار است برای جلوگیری نوسانات شدید بازار رمزارزها، رمزارز جدید شرکت فیسبوک به صورت پایدار و با پشتیبانی دلار آمریکا صادر شود.

به گزارش سکه نیوز به ادعای سایت خبری بلومبرگ، فیسبوک در نظر دارد رمزارز جدید پیام رسان واتس اپ را ابتدا در هند صادر کند. در کشور هند بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر از پیام رسان واتس اپ استفاده می کنند.

دیوید مارکوس، رئیس بنیاد پژوهش بلاک چین شرکت فیسبوک در مصاحبه اخیر خود گفت این شرکت از تمام نیروهای تخصصی خود برای توسعه بلاک چین و صنعت رمزارزها استفاده خواهد کرد. سخنگوی فیسبوک نیز در تازه ترین مصاحبه خود اعلام کرد شرکت فیسبوک در حال آزمایش اپلیکیشن های متعدد برای توسعه بلاک چین در سطوح کلان مالی خود است.

رمزارز شرکت فیسبوک برای پیام رسان واتس اپ می تواند به نخستین رمزارز فراگیر جهان تبدیل شود

در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در سراسر جهان از پیام رسان واتس اپ استفاده می کنند. بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند صدور رمزارز در بستر شبکه اجتماعی واتس اپ با این تعداد انبوه کاربران در سراسر جهان می تواند زمینه را برای نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها فراهم کند. بسیاری از فعالان حوزه امور مالی غیر متمرکز نیز اعتقاد دارند رمزارز شرکت فیسبوک برای پیام رسان واتس اپ می تواند به نخستین رمزارز فراگیر جهان تبدیل شود.

در حال حاضر میلیون ها نفر در سراسر جهان از رمزارزها به عنوان جایگزینی برای پول های کاغذی استفاده می کنند. بسیاری نیز برای حفظ امنیت شبکه اقتصادی خود و انتقال وجوه مالی به سراسر جهان، از ارزهای دیجیتال با پشتوانه دارایی های ارزشمند مانند دلار و طلا استفاده می کنند.

صدور رمزارزها در سطوح کلان بین المللی باعث می شود کاربران بتوانند بدون مراجعات حضوری، انواع کالاها، محصولات و خدمات را خریداری کنند. صنایع پیشرو در سراسر جهان نیز باید با قبول درگاه های مالی غیر متمرکز، مسیر را برای توسعه رمزارزها در عصر جدید تکنولوژی هموار کنند.

منبع: Independent

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی