یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶:۰۳

قوانین بیشتری در ارتباط با حوزه اجرایی صنعت رمزارزها تدوین و تصویب خواهد شد

در سال های گذشته مراجع قضایی و نهادهای حقوقی در سرتاسر جهان با اتخاذ رویکرد سخت گیرانه و با تصویب لوایح قانونی در تلاش بوده اند تا صنعت امور مالی غیر متمرکز را وارد حوزه استحفاظی و نظارتی خود کنند.

اقدامات اجرایی نهادهای متمرکز و نگرش خصمانه دولت ها نسبت به فعالیت شرکت های غیر متمرکز در سال های پیش رو تقویت خواهد شد

الکس ورن، مدیر ارشد اجرایی و متخصص صنعت امور مالی غیر متمرکز اعتقاد دارد در سال های گذشته شاهد اتخاذ مواضع سخت گیرانه از جانب نهادهای دولتی نسبت به فعالیت شرکت های فعال در حیطه رمزارزها بوده ایم. ورن اعتقاد دارد اقدامات اجرایی نهادهای متمرکز و نگرش خصمانه دولت ها نسبت به فعالیت شرکت های غیر متمرکز در سال های پیش رو تقویت خواهد شد و نباید انتظار داشته باشیم که بین سیستم های سنتی که صاحب مناصب مالی کلان در سطوح بین المللی هستند و سیستم های نوظهور به سرعت موازنه قدرت صورت بگیرد.

صنعت رمزارزها از زمان ظهور تا کنون شاهد چرخش ها و تغییرات بسیاری بوده است. در این سال ها بسیاری از مقامات ارشد کشورهای جهان و نهادهای متمرکز تلاش کرده اند تا با ایجاد مرزبندی های مشخص قضایی، حیطه فعالیت نهادهای غیر متمرکز را تعیین کنند.

گره سفت و سخت نهادهای قضایی حول فعالیت شرکت های رمزارز

در سال جاری نهادهای مرکزی با دقت و ژرف بینی بیشتری به حوزه رمزارزها وارد شده اند. به عنوان مثال وزارت دادگستری و سازمان کنترل ارز ایالات متحده آمریکا در ماه های گذشته با تصویب برخی قوانین قضایی، مواضع سف و سختی در برابر فعالیت نهادهای رمزارز اتخاذ کرده اند.

بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان نیز به دلیل شرایط کنونی اقتصادی و شیوع بیماری کرونا در صدد هستند سازوکارهای امور مالی خود را از طریق پذیرش فناوری های نوظهور مانند بلاک چین، ارتقا دهند. طبق گزارش های آماری، بیش از ۸۰ درصد از بانک های مرکزی در سرتاسر جهان با تعریف پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در صدد هستند صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار دهند.

با ظهور گفتمان های ساختاری، آینده بسیار روشنی پیش روی تکنولوژی بلاک چین قرار دارد

علیرغم اینکه حیطه قانونگذاری در صنعت رمزارزها و امور مالی غیر متمرکز کماکان در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، اما در سال های گذشته با ایجاد گفتمان های گسترده بین فعالان بازارهای رمزارز و مقامات ارشد نظارتی، آینده تکنولوژی بلاک چین که زیربنای صنعت امور مالی غیر متمرکز را تشکیل می دهد بیش از پیش روشن شده است.

باید در نظر داشته باشیم که قانون نباید با روح حاکم بر جریانات جدید و جنبش های نوظهور در تضاد و تباین باشد، بلکه مراجع ناظر و مقامات قضایی باید همواره زمینه را برای ایجاد یک بازار آزاد و به دور از تبعیض های مالی فراهم کنند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...