قوانین مالیاتی جدید مرتبط با رمزارزها در نیوزلند

68

دولت نیوزلند در تازه ترین اقدام خود به تمام شرکت های تجاری این کشور اعلام کرده است باید اطلاعات مرتبط با دارایی های دیجیتال کاربران خود را در اختیار مقامات و سازمان های مالیاتی این کشور قرار دهند.

به گزارش سکه نیوز، از طرفی دولت با اعمال قوانین جدید مالیاتی سعی در کنترل و نظارت صنعت رمزارزها دارد، البته لازم به ذکر است که این قوانین جدید مالیاتی نگرانی هایی را برای متخصصان این صنعت بوجود آورده است و اعتقاد دارند که این قوانین باعث از بین رفتن حریم شخصی شهروندان می شود.
دولت نیوزلند در نظر دارد با ایجاد قوانین و چارچوب های مشخص مالیاتی، فعالیت صنعت رمزارزها را تحت نظارت قرار دهد. نیوزلند تنها کشوری نیست که قوانین مالیاتی جدیدی را در ارتباط با صنعت رمزارزها وضع کرده است. در آمریکا نیز تمام شهروندان این کشور موظف هستند اطلاعات مرتبط با فعالیت های رمزارز خود را به صورت دقیق در اختیار سازمان های مالیاتی قرار دهند. در سال ۲۰۱۸ نیز صرافی کوین بیس مجبور شد به دلیل صدور حکم اجرایی از طرف دولت مرکزی آمریکا، اطلاعات مرتبط با هزاران کاربر خود را در اختبار نهادهای دولتی قرار دهد.
بسیاری از متخصصان صنعت رمزارزها نگرانی های خود را بابت اقدام دولت های مرکزی ابراز کرده اند. آنها اعتقاد دارند دخالت های بی جای دولت های مرکزی در بازارهای تجاری، نقض واضح حریم شخصی شهروندان محسوب می شود و دولت ها باید هرچه سریع تر از اقدام های خود عقب نشینی کنند.
باید در نظر داشته باشیم که حریم خصوصی به این معنی نیست که دستاویزی باشد برای مردم تا دارایی خود را از یکدیگر پنهان کنند، بلکه حریم خصوصی ضامن وجود یک جامعه باز، آزاد و به دور از تبعیض های طبقاتی است.
در سال ۲۰۱۹ سازمان مالیات آمریکا با ضمیمه کردن برخی متمم های جدید و اصلاح متن قانون اساسی تلاش کرد شفافیت حقوقی قوانین مرتبط با مالیات بر ارزش افزوده صنعت رمزارزها را افزایش دهد اما بلافاصله با واکنش منفی فعالان حوزه رمزارزها مواجه شد.
منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی