یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸:۴۸

مقامات ارشد مالی نیوزلند فعلاً قصدی بابت صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارند

رئیس بانک مرکزی نیوزلند در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد مقامات ارشد بانکی این کشور عجله ای بابت صدور ارز دیجیتال ندارند. کریستین هاکسبی، مدیر ارشد اجرایی بانک ذخیره نیوزلند نیز اعلام کرده است مقامات ارشد مالی و سیاسی این کشور برنامه کوتاه مدت و ویژه ای در ارتباط با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی در دستور کار خود ندارند.

بانک ذخیره نیوزلند نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال و تکنولوژی های نوظهور اتخاذ خواهد کرد

هاکسبی در سخنرانی روز دوشنبه خود اعلام کرد بانک ذخیره نیوزلند نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال و تکنولوژی های نوظهور اتخاذ خواهد کرد. هاکسبی در ادامه صحبت های خود گفت نهادهای بزرگ بانکداری نیوزلند به صورت فعال و با هم افزایی یکدیگر، پژوهش های خود در ارتباط با چگونگی صدور ارزهای دیجیتال را ادامه خواهند داد.

مدیر ارشد اجرایی بانک ذخیره نیوزلند در ادامه گفت صدور ارز دیجیتال باید بتواند نیازهای شهروندان این کشور را در سطوح کلان مالی برطرف کند. او از لزوم اتخاذ یک نگرش جهان شمول نسبت به صدور ارزهای دیجیتال صحبت کرد و گفت باید تمام جوانب و پی آمدهای احتمالی صدور ارزهای دیجیتال در سطوح کلان تجاری و اقتصادی سنجیده شود.

پول های الکترونیکی (ارزهای دیجیتال و رمزارزها) تا کنون نتوانسته اند آنگونه که بایسته است با قدرت تاریخی پول های کاغذی رقابت کنند

هاکسبی در ادامه صحبت های خود به مزیت های تاریخی پول های کاغذی اشاره کرد و گفت پول های الکترونیکی (ارزهای دیجیتال و رمزارزها) تا کنون نتوانسته اند آنگونه که بایسته است با قدرت تاریخی پول های کاغذی رقابت کنند. او در ادامه به سه ویژگی اساسی و بنیادی پول های کاغذی اشاره کرد:

۱- پول های کاغذی به نسبت با ارزهای دیجیتال حائز جنبه قضایی و کیفری ویژه ای هستند،

۲- پول های کاغذی بر خلاف پول های دیجیتال متضمن پرداخت های شخصی و پرسرعت هستند،

۳- امنیت پول های کاغذی به دلیل وجود مرجع ثالث ناظر بر فرایندهای مالی، به مراتب بیشتر از پول های الکترونیک است.

حفاظت از حریم خصوصی و امنیت مالی شهروندان آمریکایی از جمله مهم ترین چالش های صدور ارز دیجیتال دلار محسوب می شود

اخیراً جروم پاول، رئیس بانک ذخیره فدرال ایالات متحده آمریکا اعلام کرد آمریکا تا زمانیکه دولت فدرال به تمامی پرسش های مرتبط با پی آمدهای احتمالی صدور ارز دیجیتال دلار پاسخ ندهد، برنامه ای برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود نخواهد داشت. حفاظت از حریم خصوصی و امنیت مالی شهروندان آمریکایی از جمله مهم ترین چالش های صدور ارز دیجیتال دلار محسوب می شود.

پاول در ادامه صحبت های خود گفت آمریکا به دنبال این نخواهد بود که به نخستین کشور صادر کننده ارز دیجیتال در جهان تبدیل شود، بلکه بررسی موشکافانه ابعاد امنیتی و پی آمدهای اقتصادی ناشی از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است. جروم پاول در آخر گفت کماکان تقاضا برای پول های کاغذی در آمریکا در بالاترین نرخ خود قرار دارد.

چرخش پول های کاغذی در بازار سرمایه نیوزلند پیوسته رو به افزایش است

هاکسبی در قسمت پایانی صحبت های خود گفت علیرغم اینکه استفاده معاملاتی از پول های کاغذی در نیوزلند کاهش پیدا کرده است با این اوصاف چرخش پول های کاغذی در بازار سرمایه این کشور پیوسته رو به افزایش است. هاکسبی اعتقاد دارد دلیل اعتماد مردم به پول های کاغذی این است که کماکان پول های کاغذی تنها منبع امن ذخیره ارزش (Store of Value) شناخته می شوند.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.