مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۵:۵۵

مقامات ارشد و کارمندان دستگاه های اجرایی روسیه باید دارایی های رمزارزها خود را به اطلاع مراجع قضایی برسانند

ایگور کراسنو، مقام ارشد دستگاه قضایی و دادستان کل روسیه در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد طبق لایحه جدید، تمامی مقامات ارشد و کارمندان دستگاه های اجرایی روسیه موظف هستند اطلاعات مربوط به دارایی های رمزارز خود را در اختیار مراجع قضایی قرار دهند.

این لایحه پس از نشست چند جانبه میان مقامات ارشد قضایی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، در دستگاه قضایی روسیه تصویب و برای اجرا به دولت این کشور ابلاغ شد. چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، هند، تاجیکستان و ازبکستان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای هستند.

نشست چند جانبه مقامات ارشد قضایی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای تحت عنوان “مکانیسم های کاربردی و روش های مدرن برای مبارزه با فساد” در محل اجلاس این سازمان برگزار شد.

ایگور کراسنو طی سخرانی خود در اجلاس سران قضایی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای گفت در کشور روسیه اکثر مردم طبق اظهارنامه های مالیاتی اطلاعات مرتبط با درآمدها و مخارج خود را در اختیار مراجع کلان قضایی قرار می دهند. با این حال دادستان های کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای تصریح کردند که در فرایند اظهارنامه های مالیاتی بسیاری از شهروندان اطلاعات خود را به درستی در اختیار مراجع قضایی قرار نمی دهند.

دادستان کل روسیه گفت در سه سال گذشته بیش از ۴۴۰ میلیون دلار دارایی مخفی کارمندان دستگاه های اجرایی این کشور، توسط مقامات قضایی توقیف و مصادره شده است.

طبق قانون جدید، دارایی های رمزارز ارزشی هم ارز با دارایی های فیزیکی خواهند داشت

این لایحه زمانی در دستگاه قضایی روسیه تصویب می شود که پیش از این مجلس نمایندگان و قانونگذاران این کشور طی تصویب طرح جامع صنعت امور مالی غیر متمرکز، دارایی های رمزارز را از لحاظ قانونی به رسمیت شناختند. طبق قانون جدید، دارایی های رمزارز ارزشی هم ارز با دارایی های فیزیکی خواهند داشت. البته قانون جدید از آغاز سال ۲۰۲۱ جنبه اجرایی و عملیاتی خواهد گرفت.

استفاده از رمزارزها به عنوان “منبع ذخیره ارزش”، پیگرد قانونی دارد؛ منع بکارگیری رمزارزها به عنوان “روش پرداخت”

در قانون جدید قضایی روسیه در ارتباط با دارایی های دیجیتال تصریح شده است که فعالان حیطه صنعت امور مالی غیر متمرکز نمی توانند از رمزارزها به عنوان “روش پرداخت” استفاده کنند. نهادهای بزرگ تجاری در روسیه موظف هستند تمامی پرداخت های مالی خود را از طریق پول فیات انجام دهند.

پیش از این در سال ۲۰۱۸ مقامات ارشد قضایی روسیه اعلام کرده بودند کارمندان دستگاه های اجرایی این کشور مجبور به اظهار دارایی های رمزارز خود نیستند .گفته می شود قانونگذاران دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی نیز در نظر دارند با تصویب لایحه ای مشابه با طرح اظهارنامه مالیاتی روسیه، مقامات ارشد و کارمندان دستگاه های اجرایی خود را موظف به اظهار دارایی های رمزارز خود کنند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: