مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۴:۳۳

هنگ کنگ از فرصت توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین استفاده خواهد کرد

دولت هنگ کنگ در نظر دارد با کشور چین در راستای توسعه ارز دیجیتال یوان همکاری کند. کریستوفر هویی، وزیر خزانه داری هنگ کنگ در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد این کشور توجه ویژه ای به کاربردهای ارز دیجیتال در ایجاد درگاه های پرداخت برون مرزی و خدمات عمده فروشی دارد. 

ارز دیجیتال یوان از مدت های پیش به صورت آزمایشی در شهرهای بزرگ چین مورد استفاده قرار گرفته است. اخیراً ۱.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال یوان به صورت رایگان به کیف پول الکترونیکی شهروندان شنزن چین پرداخت شد. شنزن هم مرز استراتژیک هنگ کنگ است و این اقدام نمادین می تواند آغاز عصر جدیدی در ارتباطات گسترده تکنولوژی میان چین و هنگ کنگ محسوب شود. 

هنگ کنگ از سال ۲۰۱۷ تحقیقات خود را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی آغاز کرده استکشور هنگ کنگ از لحاظ اقتصادی، پایگاه مهم کشور چین در مقیاس جهانی محسوب می شود و همین موضوع نیز باعث شده است این کشور به مقصد ایده آل توزیع آزمایشی یوان دیجیتال تبدیل شود. هنگ کنگ که به عنوان مرکز اقتصادی آسیا شناخته می شود از سال ۲۰۱۷ تحقیقات خود را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی آغاز کرده است. 

مقامات ارشد مالی هنگ کنگ اعتقاد دارند زیرساخت های پرداخت خرده فروشی این کشور در سطح بالایی قرار دارند بنابراین ارز دیجیتال بانک مرکزی تنها در سطوح پرداخت های برون مرزی و خدمات عمده فروشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

مقامات ارشد مالی هنگ کنگ در نظر دارند با همکاری و هم افزایی بانک مرکزی تایلند، درباره چگونگی ایجاد درگاه غیر متمرکز پرداخت های تجاری برون مرزی هم اندیشی کنند. 

وزیر خزانه داری هنگ کنگ ضمن تقدیر و تمجید از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی چین اعلام کرد ارز دیجیتال یوان می تواند با ایجاد زیرساخت های فنی برای پرداخت های برون مرزی، روابط دو جانبه هنگ کنگ و چین را مستحکم تر کند. 

شورای خدمات مالی هنگ کنگ با تشکیل یک کارگروه ویژه در نظر دارد چگونگی استفاده از ارز دیجیتال یوان را مورد بررسی قرار دهد. در صورت توافق چین بر سر استفاده از ارز دیجیتال یوان در خارج از مرزهای این کشور می توان انتظار داشت که کانال ارتباطی بین هنگ کنگ و چین وسعت و فراگیری بیشتری پیدا کند. 

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: