یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

چهار بانک از پنج بانک بزرگ کره جنوبی خدمات رمزارز ارائه می کنند

به گزارش منابع خبری چهار بانک از پنج بانک بزرگ کره جنوبی خدمات مرتبط با انواع رمزارزها را ارائه می کنند. این چهار بانک مجموعاً سرمایه ای بالغ بر ۱.۲ تریلیون دلار در اختیار دارند.

اخیراً نمایندگان پارلمان کره جنوبی لایحه ویژه اطلاعات معاملات تجاری را تصویب کرده اند که مطابق این لایحه نحوه قانونگذاری و نظارت بر نهادهای مبادلات رمزارز به کلی تغییر پیدا خواهد کرد.

قرار است در ماه های پیش رو بانک های کره ای برنامه جامع خود درباره چگونگی ارائه خدمات رمزارز به سرمایه گذاران صنعتی را ارائه کنند. بانک های کره جنوبی پیش از این به صورت گسترده تکنولوژی بلاک چین را در سازوکارهای مالی خود نهادینه سازی کرده بودند.

متخصصان تکنولوژی بلاک چین در کره جنوبی اعتقاد دارند قدم های برداشته شده در این کشور در قیاس با نحوه عملکرد شرکت ها و بانک های بزرگ آمریکایی بسیار کوچک است.

پارک سونگ جون، مدیر ارشد اجرایی مرکز تحقیقات بلاک چین کره جنوبی اعتقاد دارد اقدام های دیرهنگام بانک های کره ای می تواند به فضای رقابتی در بازار سرمایه این کشور آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

مراجع قانونگذار

مراجع قانونگذار نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا خواهند کرد

پارک سونگ جون در ادامه به روند حقوقی و قضایی ناکارآمد کره جنوبی اشاره کرد و گفت هنوز مراجع قانونگذار این کشور اقدامی در راستای تصویب موازین حقوقی در ارتباط با فعالیت نهادهای رمزارز انجام نداده اند.

بدون پشتیبانی نهادهای قضایی و ایجاد یک سپر امنیت حقوقی اطراف شرکت های رمزارز، تکنولوژی بلاک چین و معاملات رمزارز چندان مورد استقبال عموم مردم قرار نخواهد گرفت.

اگرچه در کره جنوبی بسیاری از نهادهای اقتصادی بابت تعلل در پذیرش سازوکارهای مرتبط با تکنولوژی بلاک چین از جانب مراکز تکنولوژی تحت انتقادهای گسترده قرار دارند با این اوصاف دیگر بخش های صنعتی این کشور به صورت وسیع از امکانات مرتبط با تکنولوژی بلاک چین و دیگر نهادهای مبادلات رمزارز استقبال کرده اند.

نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا کرده است

اخیراً منابع خبری در کره جنوبی اعلام کردند بیش از ۱ میلیون نفر در این کشور گواهینامه رانندگی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در اختیار دارند. اخیراً یکی از بزرگترین بانک های تجاری کره طی توافق با سازمان راه و جاده این کشور اعلام کرد شهروندان می توانند عوارض خود را از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین پرداخت کنند.

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا کرده است. به عنوان مثال اخیراً شهر سئونگنام که به “سیلیکون ولی” کره جنوبی مشهور است اعلام کرد سیستم پرداخت مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را به زودی راه اندازی می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.