چهار بانک از پنج بانک بزرگ کره جنوبی خدمات رمزارز ارائه می کنند

337
پنج بانک بزرگ کره جنوبی

به گزارش منابع خبری چهار بانک از پنج بانک بزرگ کره جنوبی خدمات مرتبط با انواع رمزارزها را ارائه می کنند. این چهار بانک مجموعاً سرمایه ای بالغ بر ۱.۲ تریلیون دلار در اختیار دارند.

اخیراً نمایندگان پارلمان کره جنوبی لایحه ویژه اطلاعات معاملات تجاری را تصویب کرده اند که مطابق این لایحه نحوه قانونگذاری و نظارت بر نهادهای مبادلات رمزارز به کلی تغییر پیدا خواهد کرد.

قرار است در ماه های پیش رو بانک های کره ای برنامه جامع خود درباره چگونگی ارائه خدمات رمزارز به سرمایه گذاران صنعتی را ارائه کنند. بانک های کره جنوبی پیش از این به صورت گسترده تکنولوژی بلاک چین را در سازوکارهای مالی خود نهادینه سازی کرده بودند.

متخصصان تکنولوژی بلاک چین در کره جنوبی اعتقاد دارند قدم های برداشته شده در این کشور در قیاس با نحوه عملکرد شرکت ها و بانک های بزرگ آمریکایی بسیار کوچک است.

پارک سونگ جون، مدیر ارشد اجرایی مرکز تحقیقات بلاک چین کره جنوبی اعتقاد دارد اقدام های دیرهنگام بانک های کره ای می تواند به فضای رقابتی در بازار سرمایه این کشور آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

مراجع قانونگذار

مراجع قانونگذار نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا خواهند کرد

پارک سونگ جون در ادامه به روند حقوقی و قضایی ناکارآمد کره جنوبی اشاره کرد و گفت هنوز مراجع قانونگذار این کشور اقدامی در راستای تصویب موازین حقوقی در ارتباط با فعالیت نهادهای رمزارز انجام نداده اند.

بدون پشتیبانی نهادهای قضایی و ایجاد یک سپر امنیت حقوقی اطراف شرکت های رمزارز، تکنولوژی بلاک چین و معاملات رمزارز چندان مورد استقبال عموم مردم قرار نخواهد گرفت.

اگرچه در کره جنوبی بسیاری از نهادهای اقتصادی بابت تعلل در پذیرش سازوکارهای مرتبط با تکنولوژی بلاک چین از جانب مراکز تکنولوژی تحت انتقادهای گسترده قرار دارند با این اوصاف دیگر بخش های صنعتی این کشور به صورت وسیع از امکانات مرتبط با تکنولوژی بلاک چین و دیگر نهادهای مبادلات رمزارز استقبال کرده اند.

نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا کرده است

اخیراً منابع خبری در کره جنوبی اعلام کردند بیش از ۱ میلیون نفر در این کشور گواهینامه رانندگی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در اختیار دارند. اخیراً یکی از بزرگترین بانک های تجاری کره طی توافق با سازمان راه و جاده این کشور اعلام کرد شهروندان می توانند عوارض خود را از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین پرداخت کنند.

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا کرده است. به عنوان مثال اخیراً شهر سئونگنام که به “سیلیکون ولی” کره جنوبی مشهور است اعلام کرد سیستم پرداخت مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را به زودی راه اندازی می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی