مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۸:۲۴

چرا هنگ کنگ به کشوری پیشرو در زمینه معاملات رمزارز در سطح قاره آسیا تبدیل خواهد شد

پیش بینی ها حاکی از این است که در سال های نه چندان دور آینده، کشور هنگ کنگ به کشوری پیشرو در زمینه معاملات رمزارز در سطح قاره کهن تبدیل خواهد شد. وزارت خزانه داری و سازمان بورس و اوراق بهادار این کشور طی سالیان گذشته ۸ مجوز تاسیس بانک مجازی را صادر کرده اند. در نظام مالی هنگ کنگ نیز ما شاهد پیشرفت های شگرف این کشور در زمینه احراز هویت شهروندان هستیم.

شهروندان هنگ کنگی تنها با ارسال یک تصویر از طریق گوشی های هوشمند خود می توانند بدون نیاز به انجام کارهای زمانبر و طاقت فراسا در نهادهای بانکی ثبت نام کنند. نظام جهانی اقتصاد همواره از هنگ کنگ به عنوان یک کشور الگو در زمینه رهبری بانکداری نوین یاد کرده است.

روش های نوین و راهکارهای احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین به سرعت راه خود را در میان نظام بانکداری این کشور باز کرده اند

اگرچه فرایندهای احراز هویت شهروندان در نظام بانکداری هنگ کنگ کماکان به صورت سنتی انجام می شود و مرکزیت پایگاه های دولتی در این زمینه نقش بسزایی ایفا می کند، ولی طی سال های گذشته روش های نوین و راهکارهای احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین به سرعت راه خود را در میان نظام بانکداری این کشور باز کرده اند.

در کشور هنگ کنگ بر خلاف کشور چین، رمزارز بیت کوین به عنوان یک “کالای تجاری” و با هویت قانونی شناخته می شود. در چین کماکان صورت قانونی بیت کوین در هاله ای از ابهام قرار دارد. در آمریکا نیز اخیراً دادگاه عالی ایالت واشنگتن از بیت کوین به عنوان یک “ارز” نام برده است.

سازمان بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ به توکن های دیجیتال توان معاملاتی می دهد

در ماه مارس سازمان بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ اعلام کرد نخستین شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال در این کشور به زودی راه اندازی می شود. این شرکت وظیفه دارد به صورت مستمر بر بازار رمزارزها نظارت داشته باشد. در ماه آگوست نیز سازمان بورس هنگ کنگ دو مجوز معاملاتی به توکن های بهادار ارائه کرد تا برای نخستین بار رمزارزها به صورت قانونی و در چارچوب موازین دولتی در این کشور مبادله شود. پس از صدور مجوزهای معاملات رمزارز در بستر سازمان بورس هنگ کنگ، ارزش کل بورس این کشور به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

توکن های بهادار با کنترل حجم نقدینگی، از هدر رفت منابع مالی و عدم توازن شاخص های اقتصادی در کشورهای میزبان جلوگیری می کنند

سرمایه گذاران هنگ کنگی نشان داده اند که از دارایی های دیجیتال و صنعت رمزارزها همواره حمایت می کنند. توکن های بهادار در سازمان های بورس کشورهای مختلف به صورت روزافزون با استقبال مردم روبرو می شوند. توکن های بهادار توانسته اند با کنترل حجم نقدینگی در بازارهای تجاری کشورهای هدف، از هدر رفت منابع مالی و عدم توازن شاخص های اقتصادی در کشورهای میزبان جلوگیری کنند.

بسیاری از مراکز تجاری پیش بینی می کنند که کشور هنگ کنگ با ضرب آهنگ ملایم به کشور پیشرو آسیا در زمینه معاملات رمزارز تبدیل خواهد شد.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.