مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۳:۴۵:۴۱

ژاپن برای صدور ارز دیجیتال ین باید قوانین بانک مرکزی خود را اصلاح کند

کوزو یاماموتو، رئیس شورای مرکزی حزب لیبرال دموکرات ژاپن اعتقاد دارد صدور ارز دیجیتال ین منوط به ایجاد اصلاحات ساختاری در متن قانون اساسی بانک مرکزی این کشور است.

به گزارش رویترز، اصلاح قوانین بانک مرکزی ژاپن می تواند فرصت خوبی برای توسعه صنعت امور مالی غیر متمرکز و افزایش نرخ اشتغال زایی در حوزه فناوری های نوین ایجاد کند. قوانین جدید همچنین باید مقدمات مقابله با نرخ تورم را نیز پیش بینی کنند.

پیش از این بانک مرکزی ژاپن طی گزارشی عنوان کرده بود فرایند اثبات مفهوم ارز دیجیتال ین را تا سال ۲۰۲۱ وارد فاز اجرایی خواهد کرد. این بیانیه، نخستین گزارش مشترک بانک مرکزی ژاپن برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی محسوب می شود. پیش از انتشار گزارش جامع بیانیه مشترک، بانک مرکزی ژاپن اعلام کرده بود فعلاً قصدی بابت صدور ارز دیجیتال ین ندارد.

ژاپن موضع خود را در ارتباط با رمزارزها تعدیل کرده است. چین به سرعت در حال توسعه ارز دیجیتال یوان است و همین موضوع باعث شده است ژاپن در ارتباط با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، مقدمات مهم تری را تدارک ببیند. پیش از این در روز ۹ اکتبر، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ژاپن درباره خطرات احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ابراز نگرانی کرده بود.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.