کشورهایی با بیشترین و کمترین مصرف انرژی های تجدید پذیر برای استخراج رمزارزها

52

نتایج یک نظرسنجی توسط پایگاه پژوهشی دانشگاه کمبریج نشان می دهد که ۷۶ درصد استخراج کنندگان رمزارز برای صرفه جویی در هزینه ها از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کنند.

به گزارش سکه نیوز، افزایش مصرف انرژی ماینرها باعث شده موضوع استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر برای استخراج رمزارزها به سوژه داغ این روزها تبدیل شود.

رایج ترین منبع انرژی برای استخراج رمزارزها، استفاده از منابع برقی آبی است که ۶۲ درصد استخراج کنندگان از آن استفاده می کنند. انرژی های بادی، نفت و خورشیدی دیگر منابع انرژی تجدید پذیر برای استخراج رمزارز است.

منطقه آسیا اقیانوسه با داشتن بیشترین قدرت هش استخراج رمزارزها، ۷۷ درصد، پایین ترین میزان مصرف منابع انرژی تجدید پذیر را دارد در حالی که آمریکای شمالی با تنها ۸ درصد قدرت هش استخراج رمزارز، ۶۸ درصد انرژی مصرف شده برای استخراج رمزارز خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تامین می کند و اروپا تنها با در دست داشتن ۱۰ درصد قدرت هش، ۳۰ درصد از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کند.

۳۹ درصد کل برق مصرف شده توسط رمزارزهایی که بر اساس الگوریتم اثبات کار طراحی شده اند توسط منابع انرژی تجدید پذیر تامین می شود

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که ۳۹ درصد کل برق مصرف شده توسط رمزارزهایی که بر اساس الگوریتم اثبات کار طراحی شده اند (مانند بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش) توسط منابع انرژی تجدید پذیر تامین می شود. طبق داده های آماری، در سال ۲۰۱۸ تنها ۶۰ درصد ماینرها از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کردند.

استفاده از منابع برق آبی، رایج ترین منبع انرژی مورد استفاده برای استخراج رمزارزها است

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که استفاده از منابع برق آبی، رایج ترین منبع انرژی مورد استفاده برای استخراج رمزارزها است. ۶۲ درصد استخراج کنندگان اعلام کردند از منبع انرژی برق آبی برای استخراج رمزارز استفاده می کنند. منابع زغال سنگ و گاز طبیعی در رده های بعدی این فهرست قرار دارند.

انرژی های بادی، نفت و خورشیدی دیگر منابع انرژی تجدید پذیر برای استخراج رمزارز است. این نظر سنجی همچنین عنوان می کند که مناطق آسیا اقیانوسیه، اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی بیشتر از سایر مناطق از منابع انرژی برق آبی برای استخراج رمزارزها استفاده می کنند.

در منطقه آسیا اقیانوسیه استفاده از منبع انرژی زغال سنگ برای استخراج رمزارزها بسیار رایج است. در آمریکای لاتین هیچ یک از مزارع استخراج رمزارز از منابع انرژی سوخت های فسیلی استفاده نمی کنند.

آسیا اقیانوسیه از پایین ترین و اروپا از بالاترین میزان منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کنند

نتایج این طرح پژوهشی نشان می دهد که منطقه آسیا اقیانوسیه ۷۷ درصد کل قدرت هش استخراج رمزارزها را در اختیار دارد اما از پایین ترین میزان منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کند. در صورتی که آمریکای شمالی با در اختیار داشتن تنها ۸ درصد قدرت هش استخراج رمزارز، ۶۸ درصد انرژی مصرف شده برای استخراج رمزارز خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تامین می کند. در این فهرست اروپا با استفاده ۳۰ درصدی از منابع انرژی تجدید پذیر برای استخراج رمزارزها در رتبه دوم قرار دارد. این در صورتی است که اروپا تنها ۱۰ درصد از قدرت هش استخراج رمزارز را در اختیار دارد.

منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی