مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲:۱۱

کشور باهاما نخستین ارز دیجیتال بانک مرکزی جهان را رسماً صادر کرد

کشور باهاما برای نخستین بار در جهان و به صورت رسمی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را صادر کرد. این ارز دیجیتال که با نام تجاری (Sand Dollar) شناخته می شود در دسترس تمام ۳۹۳ هزار شهروند این کشور قرار گرفته است.

کشور چین اخیراً با انتشار و عرضه رایگان ۱.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال یوان به شهروندان خود، قدم حائز اهمیتی در راستای صدور ارز دیجیتال در سطوح کلان اقتصادی خود برداشته است. کشور کمبوجیه نیز اخیراً اعلام کرده است به زودی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را در سطوح کلان ملی صادر خواهد کرد.

شهروندان باهاما می توانند از طریق کیف پول الکترونیکی مورد تایید بانک مرکزی این کشور، سرمایه خود را وارد چرخه تبادلات ارزی کنند

دلار دیجیتال باهاما قرار است از طریق تلفن های هوشمند وارد چرخه مبادلات مالی این کشور شود. از سال ۲۰۱۷ به این سو بیش از ۹۰ درصد جمعیت باهاما از تلفن های هوشمند استفاده می کنند. به گفته مقامات ارشد بانک مرکزی باهاما؛ شهروندان این کشور می توانند از طریق کیف پول الکترونیکی مورد تایید این نهاد بانکداری، سرمایه خود را وارد چرخه تبادلات ارزی کنند. طبق بیانیه رسمی بانک مرکزی باهاما، کارمزد شبکه تبادلات ارز دیجیتال قابل اغماض است.

بانک مرکزی باهاما طی سالیان گذشته همواره پژوهش های گسترده ای را در ارتباط با چگونگی صدور ارز دیجیتال و پی آمدهای اقتصادی ناشی از آن انجام داده است. در سال ۲۰۱۹ این کشور در دو مجمع الجزایر بزرگ خود و به صورت آزمایشی ۴۸ هزار دلار ارز دیجیتال صادر کرد. این دو مجمع الجزایر جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر را شامل می شوند. ارز دیجیتال بانک مرکزی باهاما توسط دلار این کشور پشتیبانی می شود. دلار باهاما نیز از لحاظ ارزشی توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: