مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵:۴۰

کنیا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را به زودی صادر خواهد کرد

به گزارش منابع خبری کنیا، بانک مرکزی این کشور در نظر دارد برای ورود به عرصه ارزهای دیجیتال، با دیگر بانک های بزرگ جهان رایزنی و مشورت کند.

دکتر پاتریک نیجورگ، رئیس بانک مرکزی کنیا در اجلاس شرکت های فناوری این کشور گفت مقامات ارشد بانکداری کنیا در حال مشورت با شرکت ها و بانک های بزرگ جهان هستند تا بتوانند به زودی ارز دیجیتال بانک مرکزی کنیا را در ابعاد کلان ملی صادر کنند.

صنعت رمزارزها در کشور کنیا به سرعت رو به پیشرفت است

رئیس بانک مرکزی کنیا گفت صنعت رمزارزها در این کشور به سرعت رو به پیشرفت است و بسیاری از شهروندان این کشور آفریقایی برای حفظ ارزش دارایی های خود در این صنعت نوظهور سرمایه گذاری کرده اند. دکتر پاتریک نیجورگ اعتقاد دارد نظام اقتصادی جهان به سمت یک سامانه غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین پیش می رود، با این حال او پیش بینی کرد که پول های کاغذی کماکان نقش بسزایی در معادلات بین المللی ایفا خواهند کرد.

ضرورت استحکام سپرهای امنیت سایبری شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

دکتر پاتریک نیجورگ در بخشی از صحبت های خود به ضریب امنیت سایبری شبکه های غیر متمرکز اشاره کرد و گفت به دلیل پولشویی های گسترده و انجام فعالیت های غیر قانونی، باید سپرهای امنیت سایبری شبکه های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین مستحکم تر شوند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در طیف متمرکز صنعت امور مالی قرار دارند

رئیس بانک مرکزی کنیا اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ماهیتی متفاوت با رمزارزها دارند و به همین دلیل می توان ارزهای دیجیتال را در طیف متمرکز طبقه بندی کرد. او در ادامه صحبت های خود گفت بیت کوین کماکان مسیر طولانی را برای گذار به سمت یک رمزارز جامع بین المللی در پیش دارد.

در کشورهای آفریقایی با اینکه صنعت رمزارزها به سرعت رو به پیشرفت است ولی بسیاری از شرکت ها و نهادهای بزرگ فناوری این قاره نگرانی خود را بابت قوانین و مقررات اجرایی نهادهای متمرکز اعلام کرده اند. بسیاری از مدیران ارشد شرکت های بزرگ فناوری اعتقاد دارند تلفیق صنعت رمزارزها با زیرساخت های مالی نظام های سنتی می تواند زمینه را برای رشد و توسعه رمزارزها فراهم سازد.

منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: