مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۲:۴۵:۵۴

گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا درباره پیامدهای امنیتی توسعه رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در تازه ترین گزارش خود به بررسی ابعاد امنیتی توسعه رمزارزها پرداخته و به صورت مفصل درباره خطرات و پیامدهای ناشی از توسعه صنعت امور مالی غیر متمرکز توضیحاتی را ارائه داده است.

در این گزارش ویلیام بار، قاضی ارشد فدرال و وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا از رمزارزها به عنوان پیش درآمد یک توفان قریب الوقوع یاد کرده و اعتقاد دارد صنعت رمزگذاری شده به صورت خاص و تکنولوژی دفتر کل توزیع شده به صورت عام می تواند خطرات جدی را متوجه امنیت ملی آمریکا کند.

استفاده از رمزارزها برای هنجارشکنی و گریز از تشکیلات قانونی می تواند امنیت ملی کشورهای جهان را با خطر مواجه سازد

در سالیان اخیر استفاده از رمزارزها برای انجام فعالیت های غیر قانونی مانند تامین مالی گروه های تروریستی، پولشویی، قاچاق مواد مخدر و سلاح های گرم، فرار مالیاتی و تکدی گری افزایش چشمگیری داشته است. همچنین بسیاری از مجرمان سایبری با سوء استفاده از کارکرد رمزارزها و اجرای حملات باج خواهانه، به “تکدی گری مجازی” مشغول هستند. البته باید در نظر داشته باشیم که در نظام های سنتی، عمل های خلاف قانون و فعالیت های مجرمانه نیز رواج گسترده ای دارد و نحوه اجرای قانون است که می تواند با هنجارشکنی ها و قانون گریزی ها مقابله کند.

وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا اعتقاد دارد استفاده تروریست ها از رمزارزها می تواند نشانه شومی از یک توفان مهیب باشد که هر آن ممکن است پیامدهای ناشی از آن دامن گیر امنیت داخلی آمریکا شود. در این گزارش عنوان شده است که رمزارزها می توانند برای اجرای صحیح متمم ها و لوایح قانونی چالش های زیادی ایجاد کنند.

سنت سرمایه داری غرب چندان همراه و هم رای تکنولوژی های نوین نیست و چه بسا ظهور سیستم های مالی غیر متمرکز را خطری برای بقای هویت خود بداند

“رمزارزها به کشورهای سرکش و گروه های یاغی این فرصت را داده تا به منابع ارزی گسترده ای دست پیدا کنند.” نهادهای مرکزی ایالات متحده آمریکا اعتقاد دارند رمزارزها و نظام های امور مالی غیر متمرکز می توانند برای امنیت و ثبات سیستم اقتصاد بین المللی بسیار خطرآفرین باشند. اینکه چرا نظام سرمایه داری اینچنین در برابر سیستم های نوین مالی موضع گیری کرده است نشان می دهد که سنت سرمایه داری غرب چندان همراه و هم رای تکنولوژی های نوین نیست و چه بسا ظهور سیستم های مالی غیر متمرکز را خطری برای بقای هویت خود بداند.

استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای آمریکا و متحدان او بسیار ضروری است

وزارت دادگستری آمریکا طی دو سال گذشته به صورت گسترده و همه جانبه ابعاد امنیتی و اقتصادی ارزهای دیجیتال را مورد بررسی موشکافانه قرار داده است. از جهت دیگر دولت آمریکا اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین می تواند چگونگی ارتباط انسان ها با یکدیگر را تحت تاثیر گسترده ای قرار دهد. وزارت دادگستری آمریکا در این گزارش تصریح می کند که استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای آمریکا و متحدان او بسیار ضروری است.

در اوایل سال جاری پنتاگون طی ارسال گزارشی محرمانه به وزارت دفاع ایالات متحده، درباره استفاده از رمزارزها توسط گروه های یاغی برای فرار از تشکیلات قانونی و قضایی هشدار داد. در این گزارش عنوان شده که نسل جوانان دهه ۹۰ آمریکا از حملات سایبری برای سرقت و تبدیل پول به رمزارزها استفاده می کنند.

سال گذشته نیز استیون منوخین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد رمزارزها طی بازه زمانی بلند مدت نمی توانند جایگزین نظام سنتی سرمایه داری شوند. منوخین همچنین هشدار داد که صنعت امور مالی غیر متمرکز می تواند خطر جدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.