مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۶:۴۶:۴۰

۵ بانک بزرگ روسی برای صدور روبل دیجیتال ابراز تمایل کردند

تاریخ: شنبه، ۱۷ اکتبر، ۲۰۲۰

 

 

به گزارش منابع خبری روسیه، ۵ بانک بزرگ این کشور برای صدور روبل دیجیتال ابراز تمایل کرده اند. طبق پیش بینی ها، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ به صورت رسمی صادر خواهد شد.

کردیت بانک موسکو، کومرشیال بانک زنیت، پرومسویازبانک، بانک آر.اف و بانک ملی کریمه، ۵ بانک بزرگ روسی هستند که در روند صدور ارز دیجیتال روبل هم افزایی خواهند کرد.

روسیه

بانک مرکزی روسیه در نظر دارد از روبل دیجیتال برای توزیع حقوق و مزایای کارمندان و کارگران این کشور استفاده کند. به گفته مقامات ارشد بانک مرکزی روسیه، شهروندان این کشور می توانند ارز دیجیتال روبل را از طریق  کارت بانکی ذخیره و یا خریداری کنند. تاجران روس برای استفاده از روبل دیجیتال باید پایانه های پرداخت خود را دوباره پیکربندی کنند.

آناتولی آکساکوف، نماینده ویژه دولت روسیه در حوزه قانونگذاری صنعت رمزارزها در مصاحبه خود اعلام کرد روسیه آمادگی دارد رمزارزها و ارزهای دیجیتال را در ابعاد حقوقی و فنی نهادینه سازی کند.آناتولی-آکساکوف،-نماینده-ویژه-دولت-روسیه

در روز اول ژانویه سال ۲۰۲۰، مجلس نمایندگان روسیه با تصویب لایحه دارایی های دیجیتال اعلام کرد ارز دیجیتال روبل تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ به صورت رسمی صادر خواهد شد.

بانک مرکزی روسیه در روز ۱۵ اکتبر اعلام کرد طرح جامع “مشورت عمومی” در ارتباط با صدور ارز دیجیتال روبل را به زودی اجرا خواهد کرد. رئیس بانک مرکزی روسیه نیز در مصاحبه خود عنوان کرد ارز دیجیتال روبل ارزشی برابر با پول های کاغذی دارد.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.