کاهش چشمگیر هش‌ریت Bitmain طی ۳۰ روز گذشته

421
کاهش چشمگیر هش‌ریت Bitmain
کاهش چشمگیر هش‌ریت Bitmain

شرکت Bitmain در گذشته ۴۱ درصد سهم بازار ماینینگ بیت کوین را در اختیار داشت ولی به نظر می‌رسد شرایط به نفع این غول چینی نیست و با کاهش چشمگیر هش‌ریت مواجه شد.

هش‌ریت شرکت Bitmain یکی از شرکت‌های بزرگ ماینینگ در چین، طی ۳۰ روز گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است. این خبر پس از انتشار داده‌های ماهانه این شرکت طی چند روز گذشته مشخص شد.

با توجه به داده‌های منتشر شده، می‌توان دید که نرخ هشینگ الگوریتم SHA256 (که برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شود)، از ۱۶۹۲.۳۵ کوآدریلیون هش بر ثانیه (PH/s) در ماه مارس به PH/s 237.29 در ابتدای ماه می افت کرده است.  

هش‌ریت Bitmain در جولای سال گذشته PH/s 1692.05 بود و حدود سه ماه بعد در اکتبر ۲۰۱۸ به نقطه اوج خود یعنی PH/s 2339.21 رسید.

آنطور که در ژانویه ۲۰۱۹ گزارش شد، دو ماینینگ پول شرکت Bitmain یعنی Antpool و BTC.com حدود ۲۳ درصد از کل قدرت هشینگ دنیا را تشکیل می‌دهند ولی سهم بازار این شرکت شش ماه پیش ۴۱ درصد بود. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که سهم بازار این شرکت به تدریج افت کرده است.

گزارشی که توسط شرکت کانادایی Canaccord در ماه فوریه منتشر شد، ادعا می‌کرد که فعالیت‌های ماینینگ به سمت غیرمتمرکز شدن حرکت می‌کنند. با این وجود Antpool در آن زمان هنوز بیشترین سهم بازار را در اختیار داشت. داده‌هایی که در حال حاضر در سایت Blockchain.com وجود دارد حاکی از آن است که سهم Antpool به ۱۶.۴ درصد رسیده است در حالی که Bitaps سهمی معادل ۱۷.۱ درصد دارد.

شرکت Bitmain در ماه مارس ادعا کرده بود که ارائه شدن یا ارائه نشدن سخت‌افزارهای جدیدش برای ماینینگ به شدت به نصف شدن پاداش بلاک بستگی دارد که در سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد و شاید شانس با این شرکت یار نباشد. در می ماه ۲۰۲۰، پاداش بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین به ازای هر بلاک کاهش پیدا خواهد کرد.

دفعه قبلی که پاداش بلاک نصف شد، قیمت بیت کوین افزایش چشم‌گیری داشت و متخصصان انتظار تکرار شدن این اتفاق را دارند. پیش‌بینی می‌شود که روند افزایشی از اوایل ژوئن ۲۰۱۹ شروع شود.

با این حال، یکی از منابع نزدیک به Bitmain اعلام کرده است: «این شرکت انتظار دارد محصول جدیدش که تا پایان سال روانه بازار خواهد شد، در بازار ماینینگ موفقیت زیادی کسب کند».

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی