مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۰:۴۵

عرضه عمومی رایگان کونوس کوین و تأثیر آن بر آینده رمزارزها

در چند ماه اخیر بازار رمزارزها جانی دوباره گرفته و رشد قیمت تمامی رمزارزهای شاخص بازار روند مثبتی را تجربه کرده است. خبر عرضه عمومی رایگان کونوس کوین به کاربران هم می‌تواند تأثیر قابل قبولی بر نقش مثبت اقتصادی رمزارزها داشته باشد. پلت‌فرم کونوس قصد دارد تا با ارائه عمومی و رایگان کونوس کوین به کاربران، میزان درخواست بازار رمزارزها را افزایش بدهد. این تصمیم می‌تواند کونوس کوین را به یک سکه غیرمتمرکز تبدیل کند.

تجربه بیت کوین و احتمال تکرار آن

بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ وارد عرصه فناوری‌های مالی شد. اگرچه هم اکنون بیت‌کوین ارزشمندترین رمزارز بازار محسوب می‌شود اما در بدو ورود ارزش مالی چشم‌گیری نداشت. در آپریل سال ۲۰۱۱ بیت‌کوین ارزشی معادل یک دلار داشت و در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹ این رمزارز ارزشی معادل ۱۰۷۰۰ دلار را تجربه می‌کند. تنها در عرض ۸ سال ارزش بیت‌کوین بیش از ده هزار برابر رشد داشته است. تقریباً هر فردی که تا حدودی با بازار رمزارزها آشنایی دارد آرزو می‌کرد در سال‌های نزدیک مقداری از سرمایه خود را در بیت‌کوین پس‌انداز می‌کرد. این سرمایه در مدت‌زمان کوتاه رشد بی‌نظیری را به همراه داشته است.
رشد سریع قیمت بیت‌کوین علل بسیار متنوع و گوناگونی دارد. محدود بودن تعداد بیت‌کوین (کل سکه‌های استخراجی درنهایت به رقمی نزدیک به ۲۱ میلیون می‌رسند)، افزایش استقبال کاربران فضای مجازی برای دادوستد با بیت‌کوین و همچنین پایگاه وسیع سرمایه‌گذاری، همگی به رشد سرسام‌آور بیت‌کوین منتهی شدند. اگرچه هدف اولیه ایجاد بیت‌کوین، مبارزه با انحصار مالی در فضای تبادلات مالی آنلاین بود اما به‌مرورزمان با ورود سرمایه‌داران کلان به این بازار، حجم وسیعی از تبادلات تنها محدود به اقلیت محدودی در شبکه بیت‌کوین شد. تخمین زده می‌شود که بیش از ۴۰ درصد حجم سرمایه بیت‌کوین تنها در اختیار ۱۰۰۰ کیف پول دیجیتال است. این موضوع باعث شده است که ساختار غیرمتمرکز مالی بیت‌کوین دچارتغییراتی بشود.

عرضه عمومی رایگان کونوس کوین و تأثیر آن بر آینده رمزارزها
counos-lottery


پلتفرم کونوس قصد دارد تا با ارائه یک استراتژی مبتنی بر تجربه رمزارزهای موفق، علاوه بر کسب ویژگی‌های مثبت، بروز مشکلات مشابه را به حداقل برساند. بر اساس اطلاع‌رسانی رسمی پلتفرم کونوس، رمزارز کونوس کوین به‌صورت عمومی بین تمامی کاربرانی که در این پلتفرم عضو می‌شوند و کیف پول دیجیتالی آن را نصب می‌کنند توزیع می‌شود. کونوس کوین هم ساختاری مشابه با بیت‌کوین دارد و تنها ۲۱ میلیون عدد از این سکه استخراج خواهند شد. تعداد محدود سکه‌های استخراج‌شده می‌تواند باعث ساختار ضد تورمی و همچنین رشد متعادل قیمت در آینده شود. بیش از ۱۶ میلیون ۸۰۰ هزار سکه کونوس کوین استخراج‌شده است و پلتفرم کونوس قصد دارد تا ۱۵ میلیون از این سکه‌ها را به‌طور رایگان بین تمامی کاربرانی که عضو این پلتفرم می‌شوند توزیع کند. این عرضه عمومی و رایگان یک رمزارز که در صرافی‌هایی مانند ساس اکسچنج (southxchange) دادوستد مناسبی را تجربه می‌کند، می‌تواند کارکرد غیرمتمرکز آن را تقویت کند. کونوس همچنین در نظر دارد ۱ میلیون سکه را بین صرافی‌ها برای تبادل آسان‌تر این رمزارز توزیع کند. تمامی این مسائل می‌تواند نتایج جالب‌توجهی را شامل بشود و شاید احتمال تکرار افزایش سرمایه بیت‌کوین برای کونوس کوین هم دور از ذهن قرار نگیرد.
عرضه عمومی و مزایای آن
عرضه عمومی یک رمزارز می‌تواند مزایای قابل‌توجهی را به همراه داشته باشد. این موضوع بیش از هر چیز می‌تواند ساختار غیرمتمرکز کونوس کوین را تضمین و تثبیت کند. همان‌طور که قبلاً هم اشاره شد، هدف اولیه بیت‌کوین ایجاد یک ساختار مالی غیرمتمرکز بود اما با ورود سرمایه‌گذاری‌های کلان، حجم وسیعی از سرمایه بیت‌کوین توسط تعداد محدودی از سرمایه‌داران نگهداری شد. عرضه عمومی کونوس کوین می‌تواند از تکرار تجمیع سرمایه‌گذاری جلوگیری کند. از طرفی بنیان‌گذار کونوس با سلب مالکیت سکه کونوس کوین و عرضه عمومی آن می‌تواند رشد پایدار قیمت آن را بالاتر ببرد. علاوه بر این، عرضه عمومی رمزارز می‌تواند کاربران فعال در پلتفرم مالی را به‌طور چشمگیری افزایش دهد، این افزایش به‌خودی‌خود علاوه بر تأثیر مستقیم برافزایش ارزش کونوس کوین و موجب تحولات مثبتی در بازار رمزارزها هم خواهد شد.

لاتاری شش‌ماهه

کونوس کوین همچنین وعده داده است که برای افزایش کاربران و تشویق به توسعه دادوستد مالی در پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین، هر شش ماه یک‌بار لاتاری به ارزش ۱۰ هزار دلار برگزار کند. افرادی که در والت خود حداقل یک کونوس کوین داشته باشند می‌توانند در این لاتاری شرکت کنند.
استراتژی لاتاری متداوم، همچون عرضه عمومی می‌تواند باعث افزایش سطح دادوستد در پلتفرم کونوس بشود.

کونوس

پلتفرم کونوس پیش از عرضه عمومی کونوس کوین، قدم‌های دیگری در بازارهای مالی مبتنی بر بلاک‌چین برداشته است. ایجاد استیبل‌کوین‌های مبتنی بر ارزهای معتبر جهانی و استیبل‌کوین‌های مبتنی بر فلزات گرانبها ازجمله اقدامات پلتفرم مالی کونوس هستند. استیبل‌کوین‌های کونوس کش (مبتنی بر فرانک سوئیس)، کونوس ای (مبتنی بر یورو)، کونوس یو (مبتنی بر دلار آمریکا)، کونوس کد (مبتنی بر دلار کانادا) رمزارزهایی باقیمتی ثابت هستند که تبادلات مالی بین‌المللی را آسان‌تر خواهند کرد. این استیبل‌کوین‌ها همواره ارزشی ثابت معادل با ارز رسمی کشور‌ها را دارند.
از طرفی رمزارزهای کونوس گلد و کونوس سیلور، رمزارزهایی مبتنی بر طلا و نقره هستند که علاوه بر تسهیل تبادلات مالی جهانی می‌توانند به‌عنوان منبعی برای سرمایه‌گذاری هم مورداستفاده قرار بگیرند.
پلتفرم کونوس همچنین دست به تأسیس سرویس‌های مالی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین هم زده است. سرویس های تبادل ارز متمرکز و غیرمتمرکز کونوس در هفته پیش رو افتتاح خواهند شد. سیستم تبادل غیرمتمرکز کونوس به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به‌واسطه به‌طور مستقیم به خریدوفروش رمزارزها بپردازند.
سرویس اسکرو کونوس هم می‌تواند به‌عنوان یک خدمات مالی به‌منظور افزایش سطح اطمینان قراردادهای مالی، خریدوفروش کالا و خدمات در سطح فناوری بلاک‌چین مورداستفاده قرار بگیرد.

پلتفرم کونوس
counos-lottery


عرضه عمومی رایگان کونوس کوین و ارائه سرویس‌های متنوع از طرف پلتفرم کونوس می‌تواند در توسعه آینده بازار رمزارزها و فناوری بلاک‌چین تأثیرگذار باشد.

منبع : sekeh

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...