فیدلیتی (Fidelity) تا چند هفته آینده به حوزه ارز دیجیتال وارد می‌شود

488
ورود فیدلیتی به حوزه رمزارزها
ورود فیدلیتی به حوزه رمزارزها

فیدلیتی، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های وال استریت که ارزشی معادل ۷ میلیارد دلار دارد، تصمیم گرفته است به حوزه رمزارزها وارد شود.

به گزارش بلومبرگ، شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی در دنیا، طی چند هفته آینده سرویسی برای خرید و فروش رمزارز راه‌اندازی خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرده است که محصولش برای سازمان‌هایی مناسب است که قصد خرید و فروش رمزارز دارند و از همان ابتدا روی بیت‌کوین تمرکز خواهد کرد. آرلین رابرتس، سخنگوی شرکت Fidelity در این رابطه گفته است:

«در حال حاضر مجموعه‌ای کوچک از مشتری‌های منتخب روی پلتفرم خود داریم. طی چند هفته و چند ماه آتی به گسترش سرویس خود مطابق با نیاز‌های مشتریانمان ادامه خواهیم داد. در حال حاضر سرویس ما روی بیت‌کوین متمرکز است.»

Fidelity یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی وال استریت است که از بیت‌کوین استقبال کرده. این شرکت در گذشته اعلام کرده بود که پلتفرمی برای تبادل بیت‌کوین راه‌اندازی خواهد کرد.

پلتفرم خرید و فروش رمزارز فیدلیتی

شرکت Fidelity از اواخر ماه اوکتبر سال گذشته خبرهایی در مورد اقدام‌های رمزارزی خود اعلام کرده بود. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۹ تأیید کرد که در حال طی کردن آخرین مرحله‌های تست این پلتفرم است و برنامه‌هایی برای کاهش ریسک‌های آن و تضمین رعایت شدن قوانین دارد.

این شرکت در زمینه ذخیره ایمن بیت‌کوین نیز اقداماتی انجام داده است. پلتفرم محافظت از رمزارز این شرکت در حال حاضر در اختیار پنج مشتری قرار دارد و همچنین پلتفرم مکملی نیز برای مدیریت تمام جنبه‌های ارائه رمزارز به نام Fidelity Digital Asests راه‌اندازی شده است.

افزایش علاقه سازمان‌ها به حوزه رمزارز

این اقدام فیدلیتی بین شرکت‌های وال استریت بی‌سابقه است و مزیت بزرگی در اختیار این شرکت قرار می‌دهد. اکثر رقبای این شرکت تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

طبق گزارش CCN، واحد تحقیقاتی Fidelity اعلام کرده است که تمایل سازمان‌ها به حضور در زمینه رمزارز به تدریج و با احتیاط در حال رشد است. در مقاله این واحد تحقیقاتی آمده است:

«تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان (۴۷ درصد) آگاه هستند که دارایی‌های دیجیتال فناوری در حال رشدی هستند. چهل و شش درصد معتقدند که ویژگی‌های جذاب دارایی‌های دیجیتال، ارتباطی با ویژگی‌هایی که باعث جذاب شدن دیگر دارایی‌ها می‌شوند، ندارند. مشاورهای مالی (۷۴ درصد) و دفاتر خانوادگی (۸۰ درصد) بیشترین دید مثبت را نسبت به دارایی‌های دیجیتال دارند.»

این گزارش همچنین اعلام کرده که ۲۰ درصد از ۴۵۰ سرمایه‌گذار سازمانی که در این مطالعه شرکت کرده‌ بودند، از دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کردند.

فراهم کردن شرایط ورود وال استریت به حوزه رمزارز

این خبر در شرایطی منتشر شد که نقش‌آفرینان مالی وال استریت تمایل زیادی برای پیدا کردن مکان خود در حوزه رمزارزها دارند. شرکت ICE که شرکت مادر بورس نیویورک (NYSE) است، به زودی پلتفرمی برای خرید و فروش بیت‌کوین آتی راه‌اندازی خواهد کرد.

آنطور که CCN در گذشته داده است، دو صندوق بازنشستگی عمومی نیز در ماه فوریه مبالغی را به صندوق رمزارز Morgan Creek داده‌اند.

تمام این اتفاق‌ها، نشانه‌هایی است که حاکی از افزایش اعتماد سرمایه‌گذارها به بیت‌کوین هستند، علیرغم اینکه ارزش بازار این کوین نسبت به اوج خود کاهش پیدا کرده است.

حضور فیدلیتی در کنار نام‌هایی مثل NYSE به احتمال زیاد مدیران صندوق‌های مختلفی را قانع خواهد کرد که به حوزه رمزارز سرمایه اختصاص دهند.

منبع : ccn

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی