آینده اتریوم چگونه است؟

231
آینده اتریوم چگونه است؟

در روز 30ام جولای 2019اتریوم چهار ساله شد. چهار سال پیش در روز 30ام جولای 2015 اولین پلتفرم بلاک­چین برای استفاده عمومی آنلاین شد. نام این پلتفرم اتریوم بود و نخستین پلتفرم بلاک­ چینی بود که یک ماشین مجازی تورینگ را به کار گرفته و می ­توانست کد هر الگوریتمی را فارغ از میزان پیچیدگی آن به کار ببندد.

محقق بلاک­ چین میهایلو جلیک در مصاحبه ای که با Coindesk داشت گفت که پیش از معرفی اتریوم، برنامه­ نویسان مجبور بودند کدهای پیچیده­ ای بنویسند و نرم افزارهای پیچیده ای توسعه دهند. اما اتریوم به برنامه ­نویسان امکان استفاده از این پلتفرم را برای توسعه برنامه­ های نامتمرکز داد.

بر اساس داده ­های منتشر شده توسط شرکت سرمایه ­گذاری Electric Capital ماهیانه 800 برنامه­ نویس فعال با کمک بلاک­ چین اتریوم برنامه نویسی می­ کنند.

اما، اگرچه اتریوم نخستین بلاک­ چین برای استفاده عمومی بود که به دنیا معرفی شد، در حال حاضر تنها و یا حتی محبوب­ترین پلتفرم بلاک­ چین برای استفاده عمومی در دنیا نیست. بر اساس گزارش منتشر شده توسط وبسایت Dapp.com، پلتفرم­ های بلاک­ چین دیگری مانند Tron و EOS هستند که برنامه­ های نامتمرکز (Dapp) ارائه می­ دهند و برنامه ­نویسان بیشتری از آنها استفاده می­کنند.

با وجود تمام این پلتفرم­های بلاک­ چین جدید ارائه دهنده برنامه ­های نامتمرکز که در حال ورود به بازار هستند، در چهار سال آینده اتریوم کجا خواهد بود؟

اریک کانر، محقق بلاک ­چین در Gnosis، در این باره گفته که در چهار سال آینده اتریوم از سخت­ترین بخش­های سفر بلند پروازانه خود خواهد گذشت، و فراتر از آنچه که امروز هست رشد خواهد کرد.

پیش ­بینی می­شود که در طول چهار سال آینده، اتریوم به طور کامل اتریوم2.0 را با نسخه­ ای جدیدتر از الگوریتم اثبات سهم، توسعه و روانه بازار کند.

انتونی ساسانو، مسئول بازاریابی و رشد استارتاپ مبتنی بر اتریومSet Protocol، باور دارد که اتریوم در چهار سال آینده به هدف ابتدایی خود یعنی خلق یک کامپیوتر جهانی خواهد رسید، چون تا آن موقع اتریوم2.0 به طور کامل توسعه یافته و ارائه خواهد شد.

همچنین سرمایه­ گذاران اتریوم می­ گویند که آنها در مورد آینده این پلتفرم بلاک ­چین در سال­های آتی نگران نیستند. آنها معتقدند که عملکرد این پلتفرم بلاک­ چین در چهار سال گذشته ظرفیت بالای آن را به اثبات رسانده ­است.

منبع : Cintjournal

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی