آیا صنعت رمزارز جهانی هند تحت تأثیر ممنوعیت ها قرار می گیرد؟

89
آیا صنعت رمزارز جهانی هند تحت تأثیر ممنوعیت¬ها قرار می-گیرد؟

پس از بسته شدن بورس های رمزارزی بسیاری همچون Koines، Coinme، و Zebpay در بازار آشفته کنونی هند، به زودی شاهد ممنوعیت رمزارز در هند خواهیم بود. انتظار می­رود این گونه ممنوعیتها در صنعت رمزارز جهانی به خصوص در زمینه پروژه­های بلاک­ چین و برنامه­ های کاربردی غیر متمرکز موثر باشند.

شاید نگاهی به اتفاقات سال گذشته هند به یک پیش­ بینی درست در این خصوص که آیا در هند با ممنوعیت مواجه می­شویم یا خیر، کمک کند. در آوریل 2018 بانک مرکزی هند بانکها و موسسات مالی را از کار با رمزارزها منع کرد و این باعث برخی دشواریها در بورسهای رمزارزی در این قاره شد. این موضوع با ارائه پیش­ نویس لایحه­ ای توسط وزارتخانه­ های دولت مبنی بر ممنوعیت کامل بر رمزارزها دنبال شد. باید اشاره کرد همانطور که وزارت امور اقتصادی آن را اعلام کرده ­است، این کار پیامد تصمیم قبلی دولت در مورد این ممنوعیت بود.

بندهای مذکور در این پیش­ نویس ده سال زندان را برای افرادی که از قوانین تبعیت نکنند منظور کرده ­است. نتیجه این پیش نویس هر چه باشد عواقبی برای اقتصاد هند خواهد داشت.

به گزارش Cryptonews.com یکی از افراد سرشناس در زمینه رمزارز در هند کونال برچا، مدیر بورس رمزارزی CoinRecoil، معتقد است این ممنوعیت اجتناب ناپذیر است فقط زمان آغاز آن مشخص نیست.

به نظر می­ رسد ایده وزیر دارایی نیرمالا سیثارمان از این جهت که این چنین تصمیم هایی یک شبه گرفته نشده ­اند و انتظار آنها می­رفت چون در موردشان فکر کرده­ بودند، همسو با نظر برچا باشد. در همین راستا، سیثارمان در 29 ژوئیه به  Economic Times گفت که این ممنوعیت بسیار آینده ­نگرانه است. گرچه هنوز موضع خود را مشخص نکرده و گفته است این مسأله مستلزم بررسی بیشتر است.

ظاهرا با نگاهی به نمودارها می­ توان دریافت که حجم تجارت رمزارزها چندان زیاد نیست. ولی آنها سهم چشمگیری در برنامه­ های کاربردی غیر متمرکز و توسعه بلاک­ چین عمومی دارند. کاملا عادی است که این شرکتها در پروژه ­های خود با مشکل مواجه شوند. ولی هنوز نتیجه مشخص نیست. با این وجود ایده ­های متناقض در کنار سکوت دولت (گرچه موضع مثبت خود را نشان داده ­است) وجود دارد. دلیل آن خود ممنوعیت است که به صورت واقعی قابلیت اجرا ندارد، پس آنها فکر نمی­ کنند هیچ ممنوعیتی عملی شود، همانطور که سامسون مو مدیر ارشد راهبردی در بلاک­استریم به Cryptoness.com گفته­ است.

متخصصین معتقدند که انتظار تأثیر منفی از چنین اقداماتی داشتن منطقی است. چون آمارها نشان می­ دهند چنین ممنوعیتهایی جلوی خرید و فروش آن توسط مردم را نگرفته­ اند. همین رخداد در چین اتفاق افتاد که سرمایه­ گذاران شغل خود را در صنعت رمزارز حتی پس از ممنوعیت دولت چین ادامه دادند.

این نوع رفتارها می­توانند موقتی باشند، چون پس از یک شوک و کند شدن عملیات بسیاری از شرکتهای رمزارزی، احتمال آنکه آنها به لطف ماهیت غیر متمرکز رمزارزها خود را مجددا احیا کنند بسیار زیاد است.

منبع : Cintjournal

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی