دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی در مسیر تولید رمزارزی محلی

12
دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی در مسیر تولید رمزارزی محلی

بوسان، بعد از سئول، دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی است. این شهر در نظر دارد تا رمزارزی محلی را به بازار روانه کند.

براساس اخبار و گزارش‌های مختلف، قرار است در شهر بوسان، دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی ، با همکاری بانک مهم و بزرگ این شهر یعنی بانک این شهر، پروژه‌هایی مبتنی بر بستر بلاک‌چین به سرانجام برسد. یکی از این پروژه‌ها، طراحی و تولید رمزارزی است که در قالب یک استیبل‌کوین ارائه خواهد شد و به عنوان ارزی محلی در این شهر به بهره‌برداری خواهد رسید. بوسان با چنین طرحی، چند هدف را دنبال می‌کند. نخست اینکه می‌خواهد از طریق استیبل‌کوین اختصاصی و محلی خود، جان تازه‌ای به رگ‌های اقتصاد این شهر بازگرداند و دیگر اینکه به عنوان پیشتاز و رهبر در حوزه رمزارزها فعالیت خود را آغاز کند.

بوسان و رهبری بلاک‌چین در کره‌جنوبی

همیشه با ظهور یک پدیده مانند یک فناوری تازه، شرکت‌های مختلف، افراد و به طور کلی بازیگرانی که در صحنه ظهور آن پدیده حضور دارند، رفتارهایی به شدت متفاوت را دنبال می‌کنند. برخی از آنها به عنوان پیشرو در مسیر به راه می‌افتند و با به جان خریدن چالش‌های پیش رو در راهی تازه، جای خود را به عنوان عاملی مهم و اثرگذار در آن حیطه محکم می‌سازند. برخی دیگر هم بعد از ورود پیشروان وارد رقابت می‌شوند و از تجربه‌های نخست آنها بهره می‌برند. برخی هم به عنوان موج‌سوار عمل کرده و سعی دارند از فرصت‌ها و تهدیدهایی که برای بازیگران اولیه به وجود می‌آید به نفع خود بهره‌برداری کنند. این شهر در این تقسیم‌بندی، در نقش پیشرو ظاهر شده است و تلاش می‌کند تا با معرفی رمزارز خود که در حقیقت، یک استیبل‌کوین است به موفقیت در این عرصه دست پیدا کند و برای آینده خود جایگاهی محکم در دنیای بلاک‌چین و رمزارزها بسازد.

قول‌های دولت کره‌جنوبی به بوسان

مسیر ورود به دنیای رمزارزها در شرایطی که این ارزهای غیرواقعی در دنیا به جایگاه باثباتی نرسیده‌اند کمی دشوار است. از همین رو، حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی در این مسیر مورد نیاز است. دولت کره جنوبی هم به این شهر قول داده است تا مساعدت‌های مختلفی در این زمینه ارائه کند. قرار است در صورت موفقیت بوسان برای معرفی رمزارز خود و به کارگیری آن در صنایع مختلف، حمایت‌های بی‌شائبه‌ای از آن به عمل بیاورد. کمک‌های دولتی کره جنوبی از سوی وزارت کسب و کارهای کوچک و متوسط و استارتاپ‌ها(SMEs) پیگیری خواهد شد. کره جنوبی از جمله کشورهایی بوده است که نسبت به رمزارزها رویکردی مثبت را پیش گرفته و برای استفاده از آن از محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها صحبت نمی‌کند.

چشم‌انداز رمزارزها در دومین شهر بزرگ کره جنوبی

دولت کره جنوبی قبلا اعلام کرده است که می‌خواهد نیروگاهی مبتنی بر بلاک‌چین در این شهر طراحی کند و میزان بودجه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در این پروژه در نظر گرفته است، ۳.۵ میلیون دلار خواهد بود. فعالیت‌ها، چشم‌اندازها و رویکردی که در این کشور نسبت به رمزارزها وجود دارد، گواه آن است که در آینده‌ای نزدیک، کره جنوبی از جمله کشورهای پیشتازی خواهد بود که در زمینه استفاده از فناوری‌های تازه بلاک‌چین و رمزارزها حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

منبع : Cintjournal