داستان رمزارزها در فرانسه به کجا رسیده است؟

342
داستان رمزارزها در فرانسه چگونه پیش می‌رود؟
داستان رمزارزها در فرانسه چگونه پیش می‌رود؟

وقتی صحبت از کاربرد رمزارزها در اروپا می‌شود، توجه همه معطوف به انگلستان، فرانسه و آلمان است. در انگلستان و آلمان اقداماتی برای به کارگیری بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر صورت گرفته است. با این حال فرانسوی‌ها در دنیای رمزارزها چه می‌کنند؟ داستان رمزارزها در فرانسه چگونه پیش می‌رود؟

رمزارزها، مسیرهای پرتلاطم و پرپیچ و خمی را گذرانده‌اند. در هر نقطه از دنیا شاهد برخورد و واکنش‌های خاصی نسبت به آنها بوده‌ایم. مثلا در آسیا، کره‌جنوبی و ژاپن از رمزارزها استقبال کرده‌اند و پیش‌قدم پذیرش آنها شده‌اند. آمریکا هم در حال بررسی اوضاع و به کارگیری رمزارزها به شکلی قانونی و گسترده است.

آفریقایی‌ها در کشورهایی مانند نیجریه، کنیا و آفریقای جنوبی نسبت به رمزارزها، واکنش‌های مثبت داشته‌اند. اما اروپا چه‌طور؟ واکنش اروپا نسبت به رمزارزها آنچنان که باید و شاید واضح نبوده و نظرات ضد و نقیضی درباره این فناوری‌های تازه از این قاره سبز شنیده شده است. سوئیس اقدامات مثبتی در جهت به کارگیری رمزارزها داشته اما به نظر می‌رسد، این کشور امن و آرام، بی‌حاشیه‌تر از آن است که بتواند آغازگر مسیری متحول‌کننده در عرصه رمزارزها باشد.

داستان رمزارزها در فرانسه

وقتی صحبت از کاربرد رمزارزها در اروپا می‌شود، توجه همه معطوف به انگلستان، فرانسه و آلمان است. هر چند در انگلستان اقداماتی برای به کارگیری بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر صورت گرفته و از آلمان هم خبرهایی در این زمینه شنیده می‌شود اما فرانسوی‌ها در دنیای رمزارزها چه می‌کنند؟ به نظر می‌رسد که فرانسه نسبت به همتایان خود کمی دیرتر به سمت دنیای رمزارزها جلب شده است. اخیرا کنفرانس‌ها و رویدادهایی برای بررسی بیشتر این مقوله در فرانسه در حال برگزاری و پیگیری است.

علاوه بر سنجش کاربردها و بررسی زوایای مختلف استفاده از رمزارزها، فرانسه به دنبال ارزیابی میزان علاقه فرانسوی‌ها به رمزارزها است. برگزاری رویدادها و کنفرانس‌های مختلف در حیطه رمزارزها نشان از آن دارد که مردم فرانسه به ویژه پایتخت‌نشینان پاریسی، علاقه زیادی به دنبال کردن ابعاد مختلف رمزارزها دارند.

برگزاری رویدادها در اروپا

در فرانسه نیز مانند انگلستان، برنامه‌های متعددی برای معرفی و اطلاع‌رسانی درباره رمزارزها برگزار می‌شود. مقوله ارزهای دیجیتالی در کشور انگلستان و به ویژه لندن هم با استقبال خوبی رو به رو بوده است. سلسله رویدادهایی که در این کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد با حضور بزرگان و اثرگذاران حوزه رمزارزهاست. به طوری‌که از افراد شاخص در این حوزه دعوت می‌شود تا در زمینه تجربه‌های حرفه‌ای خود سخنرانی کرده و اطلاعاتی را در اختیار عموم قرار دهند.

اهداف رویدادهای رمزارزی در پاریس

مجموعه اقداماتی که در جهت شناساندن رمزارزها در پاریس صورت می‌گیرد، فقط مردم عادی را نشانه نگرفته و در واقع هدف از برگزاری این رویدادها، جلب نظر شرکت‌ها، مؤسسات، مراکز آموزشی و البته قانون‌گذاران به سمت رمزارزها و بلاک‌چین است. دیگر از رمزارزها گریزی نیست و به همین خاطر دیر یا زود تمام کشورها و دولت‌ها به آن توجه ویژه‌ای خواهند کرد.

توسعه رمزارزها در دنیا

فناوری‌های جدید ارزی، فرصت‌های زیادی را با خود به همراه می‌آورند اما از سوی دیگر منبع بسیاری از اسکم‌ها (وبسایت‌ها و بسترهای سوءاستفاده مالی از کاربران و تقلب) و بروز حباب‌های قیمت هم هستند. در هر حال هر پدیده و ابزار تازه‌ای با خود، ماجراها و وقایع مثبت و منفی به وجود می‌آورد. رمزارزها هم از این قاعده مستثنی نیستند. استقبال شهرهای مهم اروپایی مانند لندن و پاریس از رمزارزها می‌تواند موجب گسترده‌تر شدن رشد و سریع‌تر شدن حرکت آنها در چرخه تکاملی شود.

منبع: cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی