تیم دریپر : بیت کوین ۵ درصد از سهم بازار کل جهان را به دست خواهد آورد

366
تیم دریپر و پیش بینی سهم بازار بیت کوین
تیم دریپر و پیش بینی سهم بازار بیت کوین

تیم دریپر میلیارد و سرمایه‌گذاری بسیار معروف است که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین دارد. او پیش‌بینی می‌کند که در چند سال آینده بیت کوین بسیار فراگیر خواهد شد.

در حالی که ایلان ماسک و جف بزوس روی مسافرت به مریخ متمرکز هستند، تیم دریپر تمرکز خود را معطوف زمین کرده است. او پیش‌بینی می‌کند که قیمت  بیت کوین به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید و معتقد است که تا چهار سال دیگر، بیت کوین ۵ درصد از کل سهم بازار جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

از نظر او توزیع شده بودن و شفافیت باعث می‌شود بیت کوین از ارزهای فیات بهتر باشد. دیپر یکی از اولین سرمایه‌گذاران بیت کوین بود و زمانی که قیمت آن ۶۲۳ دلار بود، ۳۰ هزار بیت کوین خرید. سرمایه‌گذاری او اکنون ۱۰ برابر شده است و  ندارد که بیشتر هم خواهد شد.

دریپر دنیایی را تصور می‌کند که در آن بیت کوین تحول‌های بزرگ‌تری را در مدل کسب‌وکار سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر ایجاد می‌کند. او آینده مطلوب خود را اینگونه توصیف می‌کند:

«دوست دارم صندوقی داشته باشم که از سرمایه‌گذارها بیت کوین دریافت می‌کند و به استارتاپ‌ها سرمایه بیت کوینی می‌دهد. آن استارتاپ‌ها نیز به کارمندها و سرمایه‌گذاران خود بیت کوین پرداخت می‌کنند و من هم نهایتاً سود سرمایه‌گذاران صندوق را به صورت بیت کوین می‌پردازم. اگر این شرایط مهیا شود، دیگر نیازی به کارهای مربوط به حسابداری، حقوقی و دفترداری وجود نخواهد داشت. همه چیز به صورت خودکار انجام خواهد شد.»

باتوجه به اینکه تمام تراکنش‌ها روی بلاک چین ثبت می‌شوند، تمام طرف‌ها می‌توانند همه اطلاعات لازم را مشاهده کنند و به همین دلیل نیاز به فعالیت‌های حسابداری و حقوقی کاهش پیدا می‌کند. تیم علاقه زیادی به بیت کوین دارد ولی نسبت به دیگر رمزارزها نیز خوشبین است ولی فکر می‌کند که اکثر پروژه‌های فعلی شکست خواهند خورد و تنها بهترین و قوی‌ترین کوین‌ها باقی خواهند ماند.

تیم دریپر و فیسبوک

همه می‌دانند که فیسبوک در حال جذب سرمایه‌ای ۱ میلیارد دلاری برای راه‌اندازی یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکاست. دیپر نیز در این پروژه نقش دارد و از عملکرد مارک زاکربرگ در این زمینه رضایت دارد. از نظر او، زاکربرگ در حال ایجاد کسب‌وکاری عالی و پرسود است و رقیب‌های زیادی هم خواهد داشت.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین حدود ۷۳۰۰ دلار است و فاصله زیادی با ۲۵۰ هزار دلار مورد نظر تیم دریپر دارد ولی اگر پیش‌بینی او درست از آب در بیاید و بیت کوین بتواند ۵ درصد از سهم بازار کل جهان را به دست آورد، شکی نیست که قیمت بیت کوین به ۲۵۰ هزار دلار نزدیک خواهد شد.

منبع : ccn

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی