۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

استارتاپ Monolith در زمستان رمزارز تعطیل نشد

استارتاپ Monolith با بهره‌برداری از بازار پررونق رمزارز در سال ۲۰۱۷ و وام گرفتن به رمزارز DAI عرضه اولیه سکه ۱۶.۹ میلیون دلاری را به دارایی‌هایی با ارزش ۲۵ میلیون دلار تبدیل کرده است. این استراتژی DAI در استارتاپ‌های اتریوم محور بسیار رایج است.

مدیر عامل Monolith ، مل گلدرمن (Mel Gelderman) به CoinDesk گفت که می‌خواهد «سبک زندگی اتریوم» را ترویج کند و این کار را با نحوه مدیریت استارتاپ مستقر در لندن توکنی‌اش شروع کرده است.

از دیدگاه او در این سبک زندگی باید در پی راه‌حل‌های مالی خارج از محدوده بانک‌های مرسوم بود.

گلدرمن می‌گوید پس از آنکه استارتاپ Monolith در می ۲۰۱۷ از طریق عرضه اولیه توکن‌های TKN بنیان‌گذاری شد و ۱۶.۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرد، تیمش از طریق معامله دوراندیشانه و دریافت وام با وثیقه اتر و به توکن‌های DAI که پشتوانه دلار را دارند، منابع مالی عرضه اولیه سکه را به ۲۵ میلیون دلار دارایی تبدیل کرده است.

گلدرمن همچنین می‌گوید:

«از پلتفرم MakerDAO به‌جای فروش اتر برای پوشش ریسک استفاده می‌کنیم. ما برای رسیدن به اهداف‌مان از خود اقتصاد بهره‌برداری می‌کنیم.»

اگرچه تعداد زیادی از استارتاپ‌های تامین مالی شده از طریق عرضه اولیه سکه با سقوط قیمت اتر در سال ۲۰۱۸ شکست خوردند، استراتژی Monolith قدرت مانور زیادی به این استارتاپ داد.

دارایی‌های فعلی این شرکت شامل ۸۰۰۰۰ اتر (تقریبا معادل ۱۴.۶ میلیون دلار) و خزانه‌ای ۱۰ میلیون دلاری از ۱۶ میلیون توکن TKN و تقریبا ۳ میلیون دلار دارایی فیات می‌شود. Monolith به‌تازگی معامله‌گری را متوقف کرد و در عوض به استفاده از اتر به‌عنوان وثیقه برای دریافت وام‌های DAI روی آورد. گلدرمن تنها کارآفرینی نیست که این روش را برگزیده است.

روند مدیریت خزانه

گوستاو آرنتوفت (Gustav Arentoft)، نماینده توسعه کسب‌وکار MakerDAO به CoinDesk گفت که با ۵ استارتاپ از جمله Axie Infinity و Balance صحبت کرده که از وام‌های DAI برای پرداخت هزینه‌های فضای کار و حقوق کارکنان کمک گرفته‌اند.

او به‌غیر از وام‌های MakerDAO، استارتاپ‌هایی را می‌شناسد که از وام‌های مشابه شرکت‌های وام‌دهنده‌ای مثل Compound استفاده کرده‌اند که به نقل از LoanScan.io می‌توانند ۱۱ درصد بهره به‌دست آورند. این اتفاق دست کم فعلا به بقیه سیستم اطمینان خاطر می‌دهد چرا که افراد به‌جای تبدیل کردن DAI به فیات، پول این وام‌های DAI را برمی‌گردانند.

آرنتوفت می‌گوید:

«حجم زیادی از منابع مالی به سیستم وارد و از آن خارج می‌شود.»

او همچنین می‌گوید خدمات مبتنی بر قرارداد هوشمند مثل وام‌های Compound و کیف پول‌های Monolith ریسک قابل ملاحظه‌ای دارند چرا که به‌جای نهادی امانی به امنیت آن نرم‌افزار منبع باز متکی هستند. از این رو برخی از کارآفرینان در مواردی مثل باگ‌ها یا اتفاقات پرهزینه به بیمه‌گران قراردادهای هوشمند مثل Nexus Mutual اتکا می‌کنند.

آرنتوفت می‌گوید:

«امیدوارم Monolith به بانک و کارتی کاملا غیرمتمرکز تبدیل شود که از طریق Compound پس‌انداز کند و از طریق MakerDAO وام بدهد. کیف پول غیرامانی Monolith در مورد شرایط تنظیم‌گری آزادی عمل بیشتری به آن‌ها می‌دهد.»

شرایط تنظیم‌گری بدون شک پرسش اصلی در پس این آزمایش است.

در مقاله سفید Monolith، با نام قبلی TokenCard آمده بود که این شرکت خدماتش را در چین ارائه می‌کند و سیستمی خودکار برای سوزاندن TKNها به‌منظور نقد کردن بخشی از درآمدهای شرکت ایجاد می‌کند که در قرارداد هوشمند مستقلی نگهداری می‌شود. گلدرمن می‌گوید محیط تنظیم‌گری چین تا کنون آن‌ها را از ارائه محصولات به آن بازار بازداشته است.

با این حال استارتاپ Monolith با شرکت Contis Financial Services Ltd، صادرکننده مجوزدار کارت اعتباری Visa و ارائه‌دهنده خدمات بانکی همکاری کرده است تا در ماه می محصولی فعال را به هواداران کریپتو در اروپا ارائه کند. این محصول یک کارت بدهی Visa است که به کاربران این امکان را می‌دهد که غیرمستقیم DAI، اتر، TKN و چند توکن دیگر را خرج کنند.

گلدرمن می‌گوید:

«می‌خواهیم همه خدمات موجود در اقتصاد اتریوم در زندگی روزمره قابل استفاده باشد. تقریبا همه منابع مالی‌مان را به مهندسی اختصاص داده‌ایم.»

تیم ۲۴ نفره این استارتاپ در حال حاضر متشکل از ۱۹ مهندس است و حقوق این افراد بزرگ‌ترین هزینه این شرکت است. در عین حال، بر طبق اطلاعات CoinMarketCap ارزش بازار جهانی TKN از زمان عرضه اولیه سکه در می ۲۰۱۷ به‌شدت کاهش یافته و قیمت این توکن از ۱.۳۶ دلار به ۰.۴۲ دلار رسیده است. وب‌سایت Etherscan بیشترین کاربران منحصربه‌فرد ماهانه TKN را در ژوئن ۲۰۱۹ و ۲۶۱ نفر برآورد کرده است.

Monolith در ادامه قصد دارد خدمات مالی مختلف از جمله وام و بیمه را یکپارچه کند.

گلدرمن می‌گوید:

«محصول را برای افرادی می‌سازیم که به‌شدت به این صنعت علاقه دارند.» او افزود کاربران کارت تا کنون تقریبا به ارزش ۱۰۰۰۰۰ یورو تراکنش انجام داده‌اند.


آرنتوفت از MakerDAO هم به CoinDesk گفت تیمش با Monolith همکاری می‌کند تا موقعیت بدهی وثیقه‌دار (CDP) اختیاری را به اپلیکیشن کیف پول Monolith اضافه کند.

آرنتوفت که خودش هم از کاربران کارت Monolith است، می‌گوید:

«با این تحول کارت بدهی Monolith به کارتی با قابلیت اعتباری تبدیل می‌شود.»

کارت بدهی کریپتو

اگرچه فروشنده‌ها DAI یا اتر را به‌طور مستقیم نمی‌پذیرند، Monolith تدبیری اندیشیده که اکوسیستم اتریوم را به قدرت خرید واقعی وصل کند.

کاربر به‌سادگی توکن‌ها را به اپلیکیشن کیف پول غیرامانی این شرکت اضافه می‌کند و تعیین می‌کند که چقدر از آن را می‌خواهد در کارت بدهی‌اش قرار دهد. Monolith در پشتیبانی آن دارایی‌ها را معامله می‌کند و پول فیات معادل آن را به کارت اضافه می‌کند. فروشنده‌ها بسته به اینکه در چه کشوری باشند، پوند بریتانیا یا یورو دریافت می‌کنند.

در مورد توکن عرضه اولیه هم کارمزد تراکنش کمی از کاربران کیف پول دریافت و بین صاحبان TKN تقسیم می‌شود. بعد این کاربران توکن‌هایشان را به‌منظور نابودی (یا سوزاندن) به قرارداد هوشمند گردآورنده کارمزد می‌فرستند. برای مثال اگر یکی از دارندگان TKN ۱۰۰ توکن را به این شکل بسوزاند، احتمالا با توجه به اینکه کاربران با کارت‌هایشان چه توکنی را خرج کرده باشند، معادل ارزش اتر، DAI یا DGX دریافت می‌کند. گلدرمن گفت ازآنجایی‌که قرارداد هوشمند سوزاندن توکن در ماه جاری فعال شده، انتظار دارد استفاده از کارت‌ها افزایش یابد.

گلدرمن می‌گوید:

«سود سهام به‌طور منظم پرداخت می‌شود اما سیستم ما TKNها را از بین می‌برد و یک‌بار مصرف هستند.»

اگرچه ممکن است طبق تعریف مرجع راهبرد امور مالی انگلستان از رمزارز بهادار که جولای ۲۰۱۹ ارائه شد، TKN دارایی‌ای محسوب شود که کاربر با داشتن آن انتظار داد «تقسیم سود، درآمد یا پرداخت یا هر نوع مزیت دیگری به او تعلق بگیرد» تیم گلدرمن تا کنون بسیاری از قابلیت‌های ذکرشده در مقاله سفید اصلی را ایجاد کرده‌اند. افراد می‌توانند با استفاده از کارت بدهی Monolith، درست مانند اتر TKN را هم خرج کنند.

او می‌گوید:

«اغلب کاربران‌مان در تامین مالی جمعی ما مشارکت داشتند. تا یک سال دیگر افراد می‌توانند حساب بانکی‌شان را ببندند و همه نیازهایشان در این زمینه را با اقتصاد اتریوم برطرف کنند.»

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید