۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

پروژه رمزارز والمارت راحت‌تر از لیبرا موافقت قانون‌گذاران را جلب می‌کند

یک تحلیل‌گر حوزه سیاست‌گذاری معتقد است ارز دیجیتال پیشنهادی والمارت کمتر از لیبرا واکنش منفی تنظیم‌گران را در پی خواهد داشت. والمارت به‌تازگی پتنتی را با عنوان «سیستم و روشی برای ارز دیجیتال از طریق بلاک چین» ثبت کرده است اما می‌گوید قصد ندارد در آینده نزدیک از آن استفاده کند. با توجه به این پتنت به‌نظر می‌رسد والمارت می‌خواهد استیبل کوینی استاندارد با پشتوانه پول فیات ثبت کند.

جرت سیبرگ (Jaret Seiberg)، تحلیل‌گر ارشد سیاست‌گذاری در شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری Cowen می‌گوید ارز دیجیتال پیشنهادی والمارت کمتر از لیبرا، ارز مجازی پیشنهادی فیسبوک با واکنش منفی تنظیم‌گران مواجه می‌شود.

بر طبق گزارشی که بلومبرگ پنجم جولای منتشر کرده، سیبرگ همچنین گفته پروژه رمزارز والمارت ممکن است برای آن دسته از قانون‌گذاران دموکرات جذاب باشد که مشتاقانه در پی پیدا کردن زیرساخت مالی جایگزینی برای افرادی هستند که معمولا از بانک استفاده نمی‌کنند.

به گفته سیبرگ، لیبرا و رمزارز پیشنهادی والمارت از لحاظ مقیاس متفاوت هستند. سیبرگ می‌گوید به‌نظر می‌رسد والمارت برخلاف فیسبوک اهدافی جهانی نداشته باشد.

مشکلات تنظیم‌گری احتمالی

با این حال سیبرگ اشاره می‌کند که بعید است، پیشنهاد والمارت تایید کنگره را بدون دردسر دریافت کند. او برای مثال می‌گوید ممکن است ارز والمارت به‌عنوان تهدیدی برای بانک‌های کوچک و تعاونی‌های اعتباری محسوب شود. البته سیبرگ معتقد است قانون‌گذاران در نهایت با پیشنهاد والمارت موافقت می‌کنند.

سیبرگ روز دوشنبه در مورد جزئیات ارز پیشنهادی والمارت برای مشتریان نوشت که این ارز احتمالا به شکل کارت ذخیره ارزشی با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌شود که تا حدودی شبیه کارت هدیه‌ای با قابلیت شارژ مجدد است.

بلومبرگ گزارش داده که والمارت برنامه‌ای برای عرضه رمزارزش در آینده نزدیک ندارد. براساس این گزارش، سخنگوی والمارت روز جمعه گفته که والمارت قصد ندارد از پتنتی که به‌تازگی ثبت کرده، بلافاصله استفاده کند.

پروژه رمزارز والمارت

همان‌طور که Cointelegraph پیش از این گزارش داده بود، والمارت پتنتی را برای «سیستم و روشی برای ارز دیجیتال از طریق بلاک چین» ثبت کرده که اول آگوست منتشر شد. با توجه به این پتنت به‌نظر می‌رسد والمارت می‌خواهد استیبل کوینی استاندارد با پشتوانه پول فیات ثبت کند، در بخشی از این پتنت آمده است:

«هدف ایجاد یک واحد ارز دیجیتال با وابسته کردن آن واحد ارز دیجیتال به ارزی عادی، ذخیره اطلاعات آن واحد ارز دیجیتال در بلاکی از یک بلاک چین و خرید یا پرداخت آن واحد ارز دیجیتال است.»

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید