مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۳۲:۵۱

آیا حباب بازار خودرو در آستانه ترکیدن است؟

روند کاهشی قیمت خودرو ادامه دارد

ریزش قیمت‌های خوردو که از هفته‌های گذشته استارت خورده، در یکی دو روز اخیر شدت گرفته است.
بسیاری از کارشناسان در این خصوص اعتقاد دارند، علاوه بر پیروزی بایدن، پیش فروش خودروهای ایران خوردو که هنوز هم ادامه‌دار است، علت‌های اصلی این روند کاهشی را تکلی می‌دهند.

کاهش قیمت دلار که از دیروز وارد کانال ۲۵هزار تومانی شد، در ادامه و امروز با تجربه سکوی ۲۳ هزار تومانی، باعث ریزش قیمت بازار خودرو نیز شده است.

افزایش قیمت‌های خودروهای خارجی که در ماه‌های گذشته، از افزایش قیمت ارز نیز سبقت گرفت؛ با روند افزایشی قیمت ارز، بیش از پیش به سیر افزایشی خود ادامه داد،اما این روند صعودی، در روزهای اخیر وارد کانال کاهشی شده و ریزش های شدیدی را تجربه می‌کند.

از روزهایی که انتخابات آمریکا سوژه داغ رسانه‌های خبری شد، بازار خودرو، کاهشی ۵درصدی در خودروهای خارجی، و حدودا۱۵تا۲۰درصد در خودروهای مونتاژی را تجربه کرد.

بر این اساس تا این لحظه و طی روزهای اخیرقیمت خودرو های ایرانی تا ۵۰میلیون و خودروهای خارجی تا ۲میلیارد روند کاهشی را تجربه کرده اند.

باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده این روند نزولی تا چه اندازه پیش خواهد رفت و آیا حباب بازار خودرو به مرز ترکیدن خواهد رسید یا نه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.