آیا دیروز ساتوشی ناکاموتو بیت کوین های خود را معامله کرده است؟ خیر، اما کریگ رایت دست خودش را رو کرد.

211
آیا دیروز ساتوشی ناکاموتو بیت کوین های خود را معامله کرده است؟

روز سه شنبه یک حساب توییتری اعلام کرد یک معامله بیت کوین از طریق کیف پول دیجیتال ناشناسی انجام شده است که احتمالاً این کیف پول ناشناس به ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد. ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است.

این معامله بیت کوین توسط کیف پولی انجام شده است که احتمال می رود سکه های ذخیره شده در آن در نخستین ماه معرفی بیت کوین استخراج شده باشد. در ماه اول گفته می شود تنها سه نفر از چگونگی استخراج بیت کوین مطلع بودند که یکی از آنها ساتوشی ناکاموتو است. با این حال هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.

الگوهای پاتوشی

معمولا تیم های مهندسی و تخصصی الگوهای بلاک هایی که مشخصاً احتمال می رود توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده باشد را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند. به این الگوها اصطلاحاً الگوهای “پاتوشی” گفته می شود. مطابق همین تحلیل ها احتمال می رود که معاملات صورت گرفته از طریق این کیف پول ناشناخته توسط ساتوشی ناکاموتو انجام شده باشد.

کریگ رایت

کریگ رایت یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین

کریگ رایت که یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین است انتقال 40 سکه بیت کوین از کیف پولی که احتمال می رود از خالق بیت کوین باشد را رد کرد. آدرس کیف پول ناشناس در میان 16 هزار کیف پولی که تحت اختیار کریگ رایت قرار دارد، لیست شده است. اگرچه کریگ رایت آدرس 16 هزار کیف پول خود را در یک مدرک دادگاهی ثبت کرده است اما ادعا می کند که دسترسی به کلید خصوصی آنها ندارد.

اگر کریگ رایت این تعداد سکه بیت کوین را معامله کرده بود و در رسانه ها این ادعا را مطرح می کرد که او چنین معامله ای انجام نداده است، یقیناً پیامدهای قانونی بسیاری متوجه او می شد. اما با این اوصاف همینکه رایت این ادعا را رد می کند نشان می دهد که او ساتوشی ناکاموتو معروف نیست. بنابراین آقای کریگ رایت اطلاعات غلطی در اختیار دادگاه قرار داده است.

شاید هدف اصلی ساتوشی ناکاموتو از این معامله این بوده است تا دست کریگ رایت را یک بار و برای همیشه رو کند و نشان بدهد کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتوی واقعی نیست.

یک نظر

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی