مشاهده نسخه اصلی
جمعه,۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴:۱۰

آیا دیروز ساتوشی ناکاموتو بیت کوین های خود را معامله کرده است؟ خیر، اما کریگ رایت دست خودش را رو کرد.

روز سه شنبه یک حساب توییتری اعلام کرد یک معامله بیت کوین از طریق کیف پول دیجیتال ناشناسی انجام شده است که احتمالاً این کیف پول ناشناس به ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد. ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است.

این معامله بیت کوین توسط کیف پولی انجام شده است که احتمال می رود سکه های ذخیره شده در آن در نخستین ماه معرفی بیت کوین استخراج شده باشد. در ماه اول گفته می شود تنها سه نفر از چگونگی استخراج بیت کوین مطلع بودند که یکی از آنها ساتوشی ناکاموتو است. با این حال هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.

الگوهای پاتوشی

معمولا تیم های مهندسی و تخصصی الگوهای بلاک هایی که مشخصاً احتمال می رود توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده باشد را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند. به این الگوها اصطلاحاً الگوهای “پاتوشی” گفته می شود. مطابق همین تحلیل ها احتمال می رود که معاملات صورت گرفته از طریق این کیف پول ناشناخته توسط ساتوشی ناکاموتو انجام شده باشد.

کریگ رایت

کریگ رایت یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین

کریگ رایت که یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین است انتقال ۴۰ سکه بیت کوین از کیف پولی که احتمال می رود از خالق بیت کوین باشد را رد کرد. آدرس کیف پول ناشناس در میان ۱۶ هزار کیف پولی که تحت اختیار کریگ رایت قرار دارد، لیست شده است. اگرچه کریگ رایت آدرس ۱۶ هزار کیف پول خود را در یک مدرک دادگاهی ثبت کرده است اما ادعا می کند که دسترسی به کلید خصوصی آنها ندارد.

اگر کریگ رایت این تعداد سکه بیت کوین را معامله کرده بود و در رسانه ها این ادعا را مطرح می کرد که او چنین معامله ای انجام نداده است، یقیناً پیامدهای قانونی بسیاری متوجه او می شد. اما با این اوصاف همینکه رایت این ادعا را رد می کند نشان می دهد که  کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست (بیشتر بخوانید ). بنابراین آقای کریگ رایت اطلاعات غلطی در اختیار دادگاه قرار داده است.

شاید هدف اصلی ساتوشی ناکاموتو از این معامله این بوده است تا دست کریگ رایت را یک بار و برای همیشه رو کند و نشان بدهد کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتوی واقعی نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۶۸.۱۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۱
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۸.۶۹

پربازدیدترین اخبار

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.