اخبار رمزارز هفته گذشته

125
اخبار رمزارز

صنعت رمزارزها در هفته گذشته تحت تاثیر هک تاریخی حساب های توییتر افراد مشهور جهان قرار داشت. شب چهارشنبه از چندین حساب کاربری تایید شده چهره های سرشناسی چون باراک اوباما، کیم کارداشیان، جو بایدن، بیل گیتس و ایلان ماسک توییتی منتشر شد که وعده می داد در ازای پرداخت هر 1000 دلار بیت کوین، دو هزار دلار به پردازنده بر می گرداند.

نکته جالب این است که تعدادی پیام مخفی از طرف کیف پول بیت کوین هکرها به معامله کنندگان ارسال شده است.

یکی از حساب های مرتبط با هکرها توانسته است 12 بیت کوین از این طریق بدست بیاورد که ارزش آن بالغ بر 120 هزار دلار است. شبکه خبری سی ان ان از این رخداد به عنوان بزرگترین رخداد امنیتی در تاریخ توییتر نام برده است. 

شبکه بلاک چین

هکرها طی ارسال پیام های مخفی به حساب های کاربران ادعا کرده اند شبکه بلاک چین بیت کوین از امنیت سایبری مناسبی برخوردار نیست و توصیه کرده اند کاربران رمزارز از شبکه بلاک چین مونرو استفاده کنند.

از قیمت های رمزارزها چه خبر؟

هفته گذشته قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی 3 درصد افت کرد. اتریوم 5 و بیت کوین کش نیز 8 درصد شاهد افت ارزش قیمتی خود بودند. متخصصان می گویند دلیل افت قیمت ها در بازار رمزارزها بیشتر جنبه روانی دارد.

آنها اعتقاد دارند تمرکز بازار سرمایه با بازگشایی مجدد مراکز تجاری در سراسر جهان، به سمت دروازه های بازار بورس و اوراق بهادار معطوف شده است. بسیاری از سرمایه گذاران کماکان نسبت به رمزارزها و بازار شبکه های غیر متمرکز اطمینان و اعتماد کافی ندارند.

در هفته گذشته سهام تسلا روند صعودی در قیمت خود شاهد بود و ارزش قیمتی رمزارز بایننس نیز 17 درصد افزایش پیدا کرد. بسیاری از متخصصان باور دارند تمایل سرمایه گذاران در بازار رمزارزها به سمت شبکه های استکینگ رمزارز معطوف شده است.

ما شاهد هستیم که در ماه های اخیر شبکه های بلاک چین اثبات سهام رشد چشمگیری داشته اند. رشد معاملات اتریوم نیز مهر تاییدی است بر ادعای گفته شده.

هفته گذشته جسد دو فرد مکزیکی در یک چمدان پیدا شد. این دو فرد مکزیکی در کلاهبرداری عرضه سکه جعلی در این کشور نقش داشته اند.

هفته گذشته در چین مقامات ارشد بانکداری این کشور تصمیم گرفتند در راستای استحکام زیرساخت های صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، همکاری خود را با شرکت های بزرگ تجاری گسترش دهند.

در ژاپن نیز شرکت بزرگ میتسوبیشی اعلام کرد در نظر دارد به زودی توکن جدیدی را روانه بازار رمزارزها کند. هفته گذشته شبکه اجتماعی تیک تاک نیز شاهد کلاهبرداری رمزارز در بستر شبکه خود بود.  

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی