ارز دیجیتال بانک مرکزی چین در بندر هنگ کنگ به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرد

403
ارز دیجیتال بانک چین در بندر هنگ کنگ

سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال چین (یوان دیجیتال) و یا همان ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور قرار است به زودی در بندر هنگ کنگ به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد.

منطقه بندرگاهی هنگ کنگ شامل بیش از ۹ شهر و جمعیت بالغ بر ۶۹ میلیون نفر می شود. این منطقه بندرگاهی با تولید ناخالص ۱.۵ تریلیون دلاری یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی و تجاری در قاره آسیا محسوب می شود.

کشور چین در نظر دارد روابط تجاری خود را با کشور هنگ کنگ گسترش دهد. چین قرار است بانکداری مجازی را در کشور هنگ کنگ راه اندازی کند و می توان انتظار داشت که در سال های آینده قدرت و نفوذ چین در این کشور افزایش پیدا کند.

بندرگاه هنگ کنگ

به گفته مقامات ارشد منطقه بندرگاهی، بندر هنگ کنگ بزرگترین کشور بین المللی در منطقه خلیجی محسوب می شود و از این ظرفیت برخوردار است تا به یک شریان مهم در تجارت بین المللی تبدیل شود.

مقامات منطقه بندرگاهی به سیستم دولتی هنگ کنگ اشاره می کنند و معتقد هستند این کشور می تواند نقش حائز اهمیتی در توسعه طرح های بلندپروازانه چین در راه تبدیل شدن به ابر قدرت بلامنازع جهان ایفا کند.

چین در نظر دارد منطقه بندرگاهی هنگ کنگ را از طریق نهادینه سازی ارز دیجیتال یوان، تحت انحصار خود درآورد. این منطقه قرار است به مرکز اصلی اقتصاد جهانی در آینده تبدیل شود.

اخیراً تظاهرات گسترده ای در کشور هنگ کنگ در اعتراض به مداخله های چین در امور امنیت ملی این کشور برپا شده است.

در ماه گذشته بسیاری از بانک های بزرگ جهان به دلایل سیاسی و ظهور جنبش های اعتراضی در هنگ کنگ، دسترسی برخی شهروندان این کشور را به خدمات بانکی محدود کرده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی