بانک های دولتی چین کیف پول ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور را آزمایش می کنند

192
بانک های دولتی چین

طبق گزارش های آماری، بانک های دولتی چین در حال آزمایش کیف پول های مختلف جهت ایجاد بستر مناسب برای میزبانی ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور هستند.

گروهی از بانک های بزرگ تجاری در چین انجام آزمایش های فنی مرتبط با کیف پول های الکترونیکی را بر عهده دارند. ارز دیجیتال بانک مرکزی چین قرار است به زودی صادر شود.

این بانک ها امنیت کیف پول های الکترونیکی را در ارتباط با مبادلات پولی و پرداخت های درون شبکه ای مورد آزمایش قرار می دهند.

چین در سال های اخیر رویاهای بلند پروازانه بسیاری را برای خود ترسیم کرده است. این کشور پهناور در نظر دارد در آینده به ابر قدرت بلامنازع جهان تبدیل شود.

بسیاری از متخصصان باور دارند چین با ایجاد سیستم های پرداخت الکترونیکی ارزهای دیجیتال در صدد است با ایجاد یک شبکه تجارت بین المللی، انحصار دلار آمریکا را در بازارهای جهانی بشکند.

در سالیان اخیر و با نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین، پکن سرمایه گذاری های عظیمی در این صنعت نوظهور کرده است.

چین امیدوار است در آینده که اقتصاد جهانی به سمت هوشمندسازی میل می کند، بتواند رهبری جهان مدرن را در دست بگیرد.

بانک مرکزی چین

بانک مرکزی چین اخیراً اعلام کرد صدور ارز دیجیتال در اولویت کاری این سازمان برای نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود

اگرچه دولت چین موازین سرسختی در برابر رمزارزها و صنعت بلاک چین اتخاذ کرده است با این اوصاف این کشور در زمینه توسعه ارزهای دیجیتال در میان کشورهای جهان پیشتاز است.

کشور چین در مرحله ابتدایی صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، روش پرداخت الکترونیکی مبتنی بر ارز دیجیتال را به صورت آزمایشی در بسیاری از شهرهای بزرگ اجرا کرده است.

ارز دیجیتال یوان چین هم اکنون به صورت آزمایشی (پایلوت) در بسیاری از بخش های چین در حال اجرا است.

لی سایمون متخصص ارزهای دیجیتال چین می گوید، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین می تواند با چرخش نقدینگی موجود در بازار، پویایی نظام مالی و اقتصادی این کشور را افزایش دهد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی