رئیس بانک مرکزی چین: زمان مشخصی برای عرضه ارز دیجیتال یوان تعیین نشده است

112
رئیس بانک مرکزی چین می گوید زمان مشخصی برای عرضه ارز دیجیتال یوان تعیین نشده است

یی جانگ، رئیس بانک مرکزی چین می گوید ارز دیجیتال یوان کماکان در حال توسعه است و زمان مشخصی برای عرضه آن تعیین نشده است. او طی مصاحبه اخیر خود با شبکه های خبری چین اعلام کرد شبکه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور در فرایند پژوهش و توسعه قرار دارد و زمان مشخصی برای عرضه آن تعیین نشده است.

بنیاد ارز دیجیتال یوان

بنیاد ارز دیجیتال یوان

دولت چین همواره موضع تاریک و مبهمی در قبال رمزارزها و ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. این رابطه عشق و نفرت دولت چین نسبت به رمزارزها و سیستم های غیر متمرکز کماکان ادامه دارد، با این اوصاف سران سیاسی این کشور قدم های موثری در نهادیه سازی تکنولوژی بلاک چین برداشته اند.

درمورد نهادینه سازی بلاک چین بیشتر بخوانید

10 کشوری که تکنولوژی بلاک چین را نهادینه سازی کرده‌اند

ادیس یونگ، رئیس بیش از 500 شرکت نوپای چینی طی مصاحبه اخیر خود اظهار داشت دولت چین کماکان مخالف ابعاد مالی رمزارزها و فرایندهای اقتصادی مربوط به شبکه های غیر متمرکز است.

دولت چین در سال 2018 به صورت رسمی اعلام کرد ارز دیجیتال خود را که در دست توسعه و پردازش است، به بازار سرمایه معرفی خواهد کرد. همین امر باعث شد توجه جامعه رمزارزها و شبکه های غیرمتمرکز بلاک چین به سمت تصمیم پکن در راه اندازی ارز دیجیتال معطوف شود. دولت چین در نظر دارد با اتخاذ این تصمیم بتواند قدرت و نفوذ ارز یوان را در سطوح ملی و بین الملل افزایش دهد.

ایجاد یکپارچگی عمومی در صنعت بلاک چین

ایجاد یکپارچگی عمومی در صنعت بلاک چین

در ماه آوریل 2020 میلادی، ارز دیجیتال یوان به صورت آزمایشی در 4 شهر چین مورد استفاده قرار گرفت. رئیس بانک مرکزی چین اعتقاد دارد ارز دیجیتال یوان می تواند نسبت به نیاز مردم به ارز قانونی در شرایط اقتصاد دیجیتال، پاسخگو باشد.

برخی متخصصان بر این باور هستند که دولت چین در نظر دارد با ایجاد یک سپر امنیتی از طریق نهادینه سازی اقتصاد دیجیتال و استحکام بنیادهای تکنولوژی بلاک چین در کشور خود، با طرح های تهدید آمیز آمریکا مقابله کند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی