اطلاعات رای دهندگان روسی که از طریق پایگاه های رای بلاک چین در انتخابات شرکت کرده بودند در بستر دارک وب به فروش گذاشته شده است

275
اطلاعات رای دهندگان روسی

بسیاری از اطلاعات رای دهندگان روسی که از طریق پایگاه های رای بلاک چین در انتخابات این کشور شرکت کرده بودند، هم اکنون شاهد فروش اطلاعات محرمانه خود در بستر دارک وب هستند.

بیش از یک میلیون از شهروندان روسیه از طریق سیستم رای الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در انتخابات همه پرسی اصلاحات قانون اساسی این کشور شرکت کردند. گفته می شود اطلاعات رای دهندگان روسی به دلیل نواقص فنی به بیرون درز کرده است.

اطلاعات رای دهندگان روسی

تحقیقات صورت گرفته از جانب پایگاه های پژوهشی نشان می دهد در تاریخ ۱ جولای، اطلاعات انتخاباتی شهروندان روسیه برای چندین ساعت از طریق سایت و مرجع رسمی دولت روسیه قابل دسترسی بوده است. در این مدت، فایل اطلاعات محرمانه شهروندان روسیه به صورت گسترده دست به دست شده است.

اگرچه گفته می شود اطلاعات پاسپورت شهروندان روسیه چندان برای کلاهبرداران قابل سوء استفاده نیست اما فروشندگان ادعا می کنند اطلاعات آنها شامل پیشینه اعتبار بانکی رای دهندگان، آدرس خانه و شرکت های ثبت شده توسط هر یک از آنها می شود.

رسانه های داخلی روسیه پس از بررسی بخشی از اطلاعات شهروندان، صحت اطلاعات دزدیده شده را تایید کردند. سیستم رای الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین کشور روسیه تا کنون مناقشات زیادی را برانگیخته است.

این سیستم پیش از این به دلیل نقصان های امنیتی و نواقص متعدد فنی، به راحتی توسط بدافزارها و هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

انتخابات الکترونیکی روسیه از ۲۵ تا ۳۰ ژوئن در حوزه های انتخاباتی روسیه برگزار شد. طبق اطلاعات رسمی کمیسیون انتخاباتی روسیه، ۷۷ درصد شهروندان روسیه به اصلاحات قانون اساسی این کشور رای مثبت دادند و ۲۳ درصد نیز مخالف ایجاد اصلاحات گسترده در قانون اساسی روسیه بودند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی