اعتقاد رهبران جهان به ارتقای خدمات پرداخت مالی توسط تکنولوژی بلاک چین

162

فناوری بلاک چین با حذف واسطه ها از پرداختهای مالی باعث افزایش امنیت و اعتماد کاربران وابسته به شرکتهای بزرگ شده است. بعلت غیرقابل تغییر بودن اطلاعات ذخیره شده در زنجیره های بلوکی این فناوری و عدم توانایی نهادهای بالایی در اعمال نفوذ بر این اطلاعات کاربران اشتیاق فراوانی در ورود به این تکنولوژی نشان میدهند.

تعداد زیادی از شرکت های بزرگ پرداخت مالی مانند ویزا، پی پال، و مسترکارت در نظر دارند برای پر کردن شکاف موجود در ساختارهای فنی خود، از خدمات پرداخت رمزارز استفاده کنند.

بسیاری از متخصصان تکنولوژی اعتقاد دارند برای اینکه رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت مالی در سطوح گسترده نهادینه سازی شوند، باید رقابت در صنعت بلاک چین و بازار آزاد سرمایه افزایش پیدا کند. جری چان، متخصص صنعت بلاک چین اعتقاد دارد رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین از این ظرفیت برخوردار هستند تا بازدهی خدمات پرداخت مالی را ارتقا دهند.

بلاک چین با کلاهبرداری های مالی مبارزه می کند.

جری چان معتقد است تکنولوژی بلاک چین با افزایش شفافیت مالی در معاملات تجاری و همچنین ایجاد یک سپر امنیتی فوق هوشمند، نه تنها در هزینه های جاری در سیستم های سنتی صرفه جویی می کند، بلکه خطر کلاهبرداری و سوء استفاده های مالی را نیز به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

رود هسو، متخصص صنعت رمزارزها نیز اعتقاد دارد امنیت شبکه بلاک چین و صنعت رمزارزها برای پرداخت های مالی به مراتب بیشتر از روش های سنتی است. در روش های سنتی واسط های مالی مانند بانک ها و دیگر نهادها و موسسات تجاری بر روند پرداخت های مالی نظارت می کنند در صورتی که در روش های نوین و مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، واسط ها و نهادهای نظارتی هیچ دخل و تصرفی در پرداخت های مالی ندارند.

تکنولوژی بلاک چین امنیت سایبری شبکه های مالی را افزایش می دهد

تکنولوژی بلاک چین با حذف واسط های مالی، امنیت سایبری شبکه های تجاری را افزایش داده است. هسو اعتقاد دارد رمزارزها باید از جریان سفته بازی های روزانه خارج شده و خود به یک میزان و مقیاس تبادل در سطح کلان تبدیل شوند. همین موضوع می تواند زمینه را برای نهادینه سازی رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت مالی فراهم کند.

در عین حال برای تسریع فرایند نهادینه سازی رمزارزها در سطوح کلان بین المللی، نهادهای قانونگذار و پارلمان های سیاسی نقش بسزایی ایفا می کنند. این نهادها می توانند با تلطیف محیط های امنیتی و ارائه برخی راهکارهای تشویقی، محیط را برای فعالیت نهادهای تجاری آماده کنند.

باید در نظر داشته باشیم که اطلاعات ذخیره شده در زنجیره های بلوکی تکنولوژی بلاک چین غیر قابل تغییر هستند، بنابراین می توان نتیجه گرفت که هیچ یک از نهادهای بالادستی نمی تواند با اعمال نفوذ، معاملات مالی را به سود خود رقم بزند. به عبارتی تکنولوژی بلاک چین بر سر راه کلاهبرداران مالی و شیادان اقتصادی مانع بزرگی ایجاد خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی