مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۰:۳۹

افت معنی‌دار قیمت ارز و احتمال آغاز روند نزولی

بازار ارز امروز با روندی کاهشی همراه شد و بسیاری بر این باورند که جریان قیمت ارز برگشته است و باید منتظر یک روند نزولی باشیم.
قیمت فروش دلار در صرافی ملی امروز ۹۵۰ تومان کاهش یافت و به ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسید که زیر کانال ۳۱ هزار تومانی است.
این در حالی است که در بازار آزاد نیز قیمت دلار در حدود ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می شد.
برخی از فعالان اقتصادی بر این باورند که نرخ ارز در سطوح مقاومتی قدرتمندی قرار داشت و ریزش آن از این سطوح قابل پیش بینی بود.
با این وجود مساله دیگری که نرخ ارز را تحت فشار قرار داده، تزریق روزانه ۵۰ میلیون دلار ارز توسط بانک مرکزی به بازار است. مساله ای که با وجود عدم استقبال صرافی ها از این عرضه به دلیل قیمت‌های بالا، سیگنال‌هایی کاهشی را روانه بازار کرد.
در این میان موضوع دیگری نیز وجود دارد که بر بازار ارز تاثیر گذاشته و آن انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.
انتخاباتی که می‌تواند برخی از جریان های موجود در بازار را تغییر داده و بر ارزش پول ملی ایران به دلیل تحریم ها و امکان مذاکره بعد از تحریم، تاثیر گذار باشد.
از این رو برخی سرمایه گذاران به دلیل افزایش تردیدها نسبت به نگه داشتن سرمایه خود به صورت ارز، اقدام به فروش کرده اند و همین مساله نیز موجب کاهش قیمت‌ها شده است.
بر این اساس می‌توان دریافت که وضعیت بازار سرمایه‌گذاری را پرریسک تعریف می‌کند و در چنین مقطعی فروش افزایش می‌یابد. حال اگر رخدادی غیرمنتظره در بازار اتفاق نیافتد، باید منتظر آن باشیم که قیمت‌ها بیش از این با کاهش روبه‌رو شوند.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.