افزایش قیمت جهانی هر بشکه نفت در بازار امروز

162
افزایش قیمت جهانی هر بشکه نفت در بازار امروز

قیمت هربشکه نفت برنت امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به گزارش سکه نیوز، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پس از آنکه یک گزارش صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بسیار بیشتر از حد انتظار کاهش داشته است و این پیام را ارسال کرد که با وجود تداوم گسترش کرونا میزان تقاضا در حال ترمیم است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هربشکه نفت برنت امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت بیش از یک درصد افت داشت. قیمت نفت خام آمریکا هم پس از افت ۱.۱ درصدی در جلسه قبل امروز با ۴۲ سنت معادل ۱.۱ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۶۹ سنت رسید.


انستیتوی نفت آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام و بنزین این کشور طی هفته گذشته بیش از حد انتظار کاهش داشته است. بر این اساس میزان ذخایر نفت خام ۸.۲ میلیون بشکه کاهش داشته و به ۵۳۷ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۷۱۰ هزار بشکه ای را داشتند.


استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ گفت: «اگر برآوردهای انستیتوی نفت آمریکا توسط آمارهای دولتی که فردا منتشر خواهد شد تایید شود، این یک عامل افزایشی برای بازار خواهد بود.»


وی افزود: «این گزارش ها می تواند نقش مهمی در کاهش نگرانی ها در مورد حجم ذخایر داشته باشد.» آمارهای رسمی مربوط به ذخایر انرژی آمریکا فردا توسط اداره اطلاعات انرژی دولت این کشور منتشر خواهد شد.


با این حال تحلیلگران معتقدند رشد قیمت ها محدود خواهد بود زیرا پس از شیوع گسترده کرونا جهان همچنان با مقادیر بالایی عرضه مازاد بر تقاضا مواجه است.
نتایج نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می دهد که قیمت نفت امسال در حدود ۴۰ دلار در هر بشکه تثبیت خواهد شد و روند ترمیم قیمت در سه ماهه پایانی سال سرعت بیشتری خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی