مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۷:۴۲:۵۸

افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی

بازار طلا امروز پس از کاهش اندک روزهای اخیر که به دلیل امیدواری ها به واکسن کرونا اتفاق افتاده بود، با افزایش همراه شد.

به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایشی برابر با ۷۰ سنت به ۱۸۷۹ دلار و ۳۰ سنت رسید،این در حالی است که ارزش این فلز گرانبها در روزهای گذشته با توجه به امیدواری هایی که از سوی تولید واکسن کرونا ایجاد شده بود، جریانی کاهشی را تجربه می کرد.

با این وجود اکنون هشدارهایی در بازار منتشر شده است که بر مبنای آن ممکن است پیامدهای موج های دوم و سوم شیوع ویروس کرونا به شدت روی اقتصاد جهان تاثیر بگذارد. از این رو بار دیگر شاهد بازگشت سرمایه گذاران به سوی بازار طلا هستیم و این مساله موجب شده است که باز هم ریزموج های افزایشی در قیمت طلا ایجاد شود.

اما در این میان کارشناسان بر این باورند که نتیجه بخشی واکسن کرونا می تواند به شدت بر قیمت طلا تاثیر بگذارد و در این صورت باید منتظر آزمایش های مردمی واکسن ها باشیم،این در حالی است که شرکت های تولیدکننده واکسن از نتیجه بخشی بیش از ۹۰ درصدی واکسن های خود خبر می دهند.

در نتیجه اگر این موضوع محقق شود، شاهد افزایش تقاضا در صنایع جهان خواهیم بود که این مساله سرمایه های راکد را از بازار طلا خارج خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.